NİSAN 2024 Enerjilerin oldukça yoğun bir şekilde değişeceği bir ay olacak!

İlk olarak 8 Nisan’da Balık burcunda ve Revati Nakşatra’da bir Tam Güneş tutulması gerçekleşecek. Özellikle ABD’nin ve dolayısı ile tüm dünyanın bu yönde etkileneceği bir tutulma olacak.

2 Nisanda Merkür Retro başlayacak. 25 Nisan’a kadar Merkür geri harekette olacak. Ama şimdi anlatacaklarımın yanında Merkür Retrosunu uzun uzun konuşmaya çok da gerek yok.

24 gün sürecek olan Merkür Retrosu Kova burcunda Ashwini nakşatradayken başlayacak ve 9 Nisan’da Balık burcuna ve Revati nakşatra’ya geçiş yaparak retronun geri kalan günlerini burada Balık’ta gerçekleştirecek. Bunları ayrıca açıklarım.

İşte bahsetmek istediğin en önemli enerji değişimlerinden biri de Satürn’ün 6 Nisan’da Shatabhisa nakşatradan PurvaBhadrapada nakşatraya geçişiyle olacak.

Teknik bilgi şu: (sıkılan okumayabilir bu paragrafı) 29 Haziran’da Satürn Retro olacağından gezegen geri geri giderek tekrar şuanda yer aldığı Shatabhisa nakşatraya geri dönerken 15 Kasım’da biten Retro sonrası 27 Aralıkta tekrardan Purvabhadra nakşatraya geri dönecek. Jüpiter de bir nakşatradan diğerine Nisan ayında geçecek. Jüpiter 17 Nisan’da Bharani’den Krittika nakşatraya geçecek. Ve 1 Mayıs’ta 1 yıldır bulunduğu Koç burcundan Boğa burcuna Krittika nakşatra ile geçiş yapacak. Haziran Rohini Ağustos Mrighasira ve geri hareketlerle tekrar Rohini’ye gelerek yılı kapatacak.

Peki bu yıldızların doğası ile yorum yapacak olursak bizleri bu enerji değişimleri ile neler bekliyor.

En önemlisi ile Satürn’ün nakşatra geçişini yorumlayacağım; Çünkü Satürn’ün hangi nakşatra’da olacağı büyük öneme sahip oluyor.

Satürn 6 Nisan 2024 – 28 Nisan 2025 arasında Kova burcunda PurvaBhadrapada Nakşatra’da olacak.

10 Nisan’da Satürn Mars Kova burcunda Purvaphadra’da tam kavuşum olacak. Venüs de orada. Purvabhadra Venüs ve Mars ile hiç de uyumlu değildir. Bir önceki gün de Güneş tutulması olacak. İşte Nisan 2024 bu etkilerle oldukça yoğun enerjilerle dolu bir zaman dilimini bize gösteriyor. Sert bir enerji. Astroloji’de her hareketi Karma olacak herkes ettiğini bulacak diye abartı söylemler dönüyor ya. İşte aslında burada Purvabhadra Jüpiter denetiminde bize karmik etkilerin kapısını gerçekten açacak. Karmik bir takım ayrılışların gerçekleşeceğini de söyleyebiliriz. Dünya için ülkeler için önemli kişilerin yaşama veda etmesi gibi. Bu etkilere yaklaşıyoruz ve 2024 sonu artık Satürn ve Rahu’nun yaklaşması ile 2025 de kavuşumu ile büyük değişimleri karmik ve sert etkilerle yaşayacağımızı söyleyebilirim. Karma kötü olaylar yaşatır ama adaleti de getirir. Kaos olmadan düzen gelmeyeceğinden tüm dünya için zor etkilerin gelmesini aslında büyük ve gerekli olan değişim ile değerlendirebiliriz.

PurvaBhadrapada iki farklı yönü olan bir yıldız takımıdır. Bir yönü son derece zalimdir, ikinci yönü son derece manevidir. Dolayısı ile Satürn ile olan ilişkisi ve bize vereceği etkiler de bu niteliklerde olacaktır.

Her burç dahil olmak üzere kişisel haritalarımızda önümüzdeki süreci şu şekilde yönetmek doğru olacaktır. Hayatımızdaki gereksiz enerjileri artık bırakmalıyız. Daha yararlı şeylere yönelmeliyiz. İşe yaramayan her şeyi terk etmeliyiz. Çünkü bize bu etkilerle gelecek zararlar hayatımızda tuttuğumuz gereksiz her türlü şeyden gelecektir. Bir örnek vereyim; bozuk bir elektrikli ev eşyası gibi… Bunu elinizde tutup kullanmaya devam ederseniz, belki patlayacak belki yanacak ve size zarar verecektir. Size zarar vermeden her türlü ağır enerjiden kendinizi özgürleştirin.

Geçmiş yaşamlardan gelen karmik etkilerin ekstra aktif olacağı bu dönemde kendinizi enerjisel anlamda da koruma altına almalısınız. Bu dönemdeinsanlar dolandırıcılıklara, yalanlara, aldatmalara açık olacaklar. Yani bu yapıdaki insanların icraatleri yoğunlaşacaktır. Zalimler daha zalim manevi olanlar da daha manevi olacaklardır. İnsanlar daha kinci ve intikam peşinde hareket edebilirler. Bunlar sıradan bir retronun karmik etkileri değil, takım yıldızlarının verdiği güçlü bir etkinin yorumu olduğundan her zamankinden daha dikkate alınması gerekir. Bu nakşatra ayrıca gizli olanları açığa çıkarma etkisi ile de bilinir.

Bu takım yıldızı sular ile ilgili gündemler getirecektir. Ayrıca doğal olmayan şeyler yani yapay zeka, robot bilimi gibi marjinal teknolojilerin gelişmesi için de çok uyumlu bir enerji sağlar.

Yine kişisel olarak bu etkiler çalışkanlık ile, çok çalışarak çok iyi paralar kazanabileceğinizi gösterir. Bu enerjiden faydalanmak gerekiyor.

Bu iki yılı yani 2024 Nisan – 2025 yıllarını çok çalışarak, kısa yoldan kazanç vadeden dolanrıcıların oyununa gelmeden, aşkta ve işte kandırılmadan büyük farkındalık ve uyanıklık içerisinde geçirmeliyiz.

Çok çalışmak artık para kazandırmıyor diyerek zamana uyum sağlayayım, o kazanmış ben de kazanayım demek bu dönem kaybettirecek. Dediğim gibi ağır karmik enerjiler var. Tam tersi çok çalışmanın çok getireceği bir dönem olacak.

Purva Bhadra iki yönlüdür. İki farklı enerji. Zalimlik ve manevilik. Örneğin bu nakşatradakiler çok manevi olurlar müthiş bir manevi güce derinliğe sahip olurlar. Son nakşatralardan biridir. Yöneticisi Jüpiter’dir. Mokshanın ileri hatta son aşamalarında olan bir nakşatradır. Öyle bir maneviyat söz konusudur, ama bizim tabirimizle tersleri çok pistir. Dediğim gibi iki yüzleri vardır. Bu bildiğimiz ikiyüzlü insan anlamında değildir. Çok büyük bir mütevazi ve çok iyi bir manevi düzeydedirler. Sanırsınız ki vur ensesine ekmeğini al. Ama onların bu manevi tarafını suiistimal etmenin karşılığı onların ikinci yüzlerini göstermesine sebep olur. Gerektiğinde çok büyük zalim olabilirler.

Kimseyi hafife almayın. Herkese her kötülüğü yapabilirim bir şey olmaz diyerek bir Purvabhadra kişisine bulaşırsanız çok büyük yanılırsınız. Büyük manevi duruşlarının arkasında gerektiğinde çok yıkıcı bir gücün sahibidirler. Gerektiğinde Karmik silahlarını size anında doğrulturlar. Bazen hiçbir şey yapmalarına dahi gerek kalmaz. Jüpiter’in karmik takipçisi güç gerekeni yapar.

İşte bu dönemde bu nakşatranın manevi veya zalim tarafından birini seçeceğiz. Ne ekersek onu biçeceğiz her zaman olduğu gibi. Ama daha müsait bir etkiyle. Hayatta daha cesur olmanız gerekecek. Daha yapıcı ve daha yıkıcı olmanız gerekecek.

Dünyada ise hali hazırda var olan savaşlar daha şiddetli seyredebilir. Yöneticiler daha zalimleşeceği için… İç savaşlar ve ülke yönetimi değişimleri olabilir.

Kişisel olarak da her şey çığırından çıktığında hayır artık hiçbir şey düzelmez her şey için çok geç demeyin. Kaybedeceğinizi düşündüğünüz yerde çok çalışmak güçlü olmak cesaretli olmak bu dönem büyük başarı kazandıracaktır.

Dünyadaki istikrarsızlığın en yoğunlaşacağı dönem Ocak 2025 Rahu Satürn 15 derece yaklaşması ile olacak. Bunun etkileri 2024 son ayları başlayacaktır. Nisan 2025 artık kavuşum olduğunda ise en güçlü büyük değişim ve olaylara şahit olacağız.

Purvabhadrapada’nın manevi tarafına yatırım yapanlar kazanacak. Zalimler değil. Bizler de manevi tarafta gelişimimizi sürdürdüğümüz sürece kazanan ayakta kalan taraf olacağız.

Çok çalışın, para kazanın, doğru yatırım yapın. Kandırılmayın.

Enerji alanınızı temizleyin, manevi ve enerji çalışmaları yapın, titreşiminizi arttırın. Frekansı düşük olanlar değil titreşimini yükseltenler ayakta kalan taraf olacak.

İbadet edin spor yapın cesaret enerjilerini bu konulara yönlendirin.

Negatif birikmiş elektriği vücudunuzdan atmalısınız. Bu titreşiminizi bozar. Topraklanarak ve hareket ederek bu pis enerjiyi çıkarmalısınız.

Mali kriz sadece bize özgü değil tüm dünyada var ve 2024 sonu itibariyle artık çığırından çıkmadan kendinizi maddi olarak bu döneme hazırlayın. Bu sene saçma sapan alışverişlerinizi doğru düzgün yatırımlara dönüştürün.