Doğal Taşlar ve özellikleri hakkındaki bu yazımızda doğal taşlar ve doğal taş çeşitleri hakkında bilgiler vereceğiz. Doğal Taşlar nasıl oluyor da bizleri etkileyebiliyor. Odalarımızda bulundurduğumuz, takı olarak taktığımız, çalışma masamıza özenle yerleştirdiğimiz doğal taşlar bize gerçekten şifa ve pozitif etkiler veriyor mu? Küçük bir taş bizleri nasıl etkileyebilir?

Doğal taşlar doğanın bizlere bir hediyesidir. Milyonlarca yılda oluşan bu taşları doğru şekilde ve doğru halleri ile kullandığımızda birçok fayda sağlayabiliriz. Taşlar bizlerin Kozmik Enerji Kaynaklarımızdır. Avucunuzun içine aldığınız anda verdiği o serinlik, o enerji bile bu kozmik enerjiyi hissetmenizi sağlayacaktır. Bu taşları özellikle doğadaki ham halleri ile ısıl işlem görmemiş ve törpülenmemiş halleri ile kullanırsanız doğru bir şekilde enerjiyi belli bir süre sonra hissedebilirsiniz.

Fakat kullanacağınız doğal taş sizin doğum haritanıza uygun mu? Sizin ihtiyacınız olan enerji ne? Elbette bu sorulara verilen doğru cevaplar sonucunda özenle seçerek kendinize uyumlayacağınız bir doğal taş seçmeniz kolay değildir.

Size Uygun Doğal Taş Hangisi

Doğanın bir parçası olan bu yıllarca var olmuş taşları seçmek için en doğru adım bir uzmana başvurmaktır. Özellikle Astrologların da ilgi alanına giren şifalı doğal taşların seçiminde size Astroloğunuz veya doğal taşlar konusunda uzman bir kişi de en doğru taşı seçmeniz konusunda sağlıklı bir yol olacaktır. Bunun yanında doğal taşınızı güvenilir bir satıcıdan temin edebilmeniz de oldukça önemlidir. Zira piyasada gerçek gibi gözüken birçok imitasyon ve gerçek olmayan taş satılmaktadır. Güvendiğiniz ve bilgi sahibi olduğunuz bir satıcıdan veya sizi doğru yönlendirebilecek bir danışmandan tavsiyeler alarak alışverişlerinizi gerçekleştirmek en doğrusu olacaktır. Doğal taş kolye, doğal taş yüzük, doğal taş bileklik ve farklı aksesuarlarda tespih gibi doğal taş çeşitleri en güvendiğiniz yerden bilgi sahibi bir yetkiliye, bir uzmana danışarak almanız en sağlıklı yol olacaktır.

Doğal Taş Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

  • Doğal taş işlem görmemiş olmalı, doğal hali ile kalmış olmalıdır.
  • Doğal taş eğer şekli bozuk ise ve elinize ilk aldığınız hali soğuk ise o taşın gerçek ve işlem görmemiş olduğunu anlayabilirsiniz.
  • Taşı astrolojik haritanıza göre almanız aslında en doğrusudur. Düşük ve zararlı gezegen yerleşimlerinize göre doğal taş seçimi yapmak, hayatınıza şans ve şifa enerjisini çekebilmenizi sağlar.
  • Taş seçerken hislerinizle de hareket edebilirsiniz. Mesela hep aynı taşlara eliniz gidiyorsa, ne zaman taş seçseniz hep aynı taşlara odaklanıyorsanız o taş sizin ihtiyacınız olan taş olabilir. Sezgilerinize güvenebilirsiniz.
  • Taşlar özellikle yüzük olarak takılabilir. Kolye olarak takacaksanız teninize temas etmesi de önemlidir.
  • Sağlık probleminiz varsa örneğin depresyon, mide sorunları gibi devam eden veya kronik hastalıklara sahipseniz buna uygun taşları tercih edebilirsiniz.
  • Konuşma ve iletişim probleminize göre veya gergin bir kişiliğiniz varsa bu yönünüze göre size fayda sağlayabilecek taşları danışanınızın tavsiyesi ile kullanabilir fayda sağlayabilirsiniz.
  • Turkuaz, kuvars kristali, pembe kuvars, akik gibi taşlar en çok tercih edilen taşlardan sadece birkaçıdır.

Taşların Temizliği Nasıl Yapılır?

Size uygun olan doğal taşı seçtiniz. Tabi her şey bununla bitmiyor. Taşı takmadan önce enerji temizliğini yapmanız gereklidir. Ve sonrasında kendinize uyumlamanız gereklidir. Ayrıca bir taşın etkisini ilk taktığınızda hissetseniz de hayatınızda gerçekten etkili olması için en az üç ay geçmesi gereklidir. Üç ay düzenli temizliğini yapmalı ve düzenli olarak takmalısınız. Farklı taşları bir arada kullanırken de bir uzmana danışmalısınız ki bazı taşlar aynı anda takıldığında olumsuz etki verebilmektedir.

Şimdi gelelim enerji temizliğinin nasıl yapıldığına. Taşı soğuk su dolu bir kabın içerisinde 24 saat bekletebileceğiniz gibi çiğ süt temin edebiliyorsanız çiğ sütün içerisinde de aynı şekilde bekleterek temizlik işlemini yapabilirsiniz. Ayrıca dolunay zamanı da taşınızı balkona dolunay ışığının olduğu yöne koyarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca haftada bir soğuk suya 2-3 dakika tutarak ara temizliğini gerçekleştirebilir, toprağa gömerek bir gece pamuklu bir bezde toprakta bekletebilirsiniz. Hangisi size en uygun yol ise onu seçerek doğal taşınızın bakımını ve temizliğini yapabilirsiniz. Özellikle kimyasal madde içeren şampuan sabun gibi temizlik maddelerinden ve parfümden uzak tutmalı bunlara maruz bırakmamalısınız. Bazı taşlar oldukça hassastır. Kolay kırılan narin taşlar da olduğu için doğal taşlarınıza oldukça önem göstermeniz gereklidir.