Taşların Gizli Titreşimleri 

Tüm taşların ve değerli taşların manyetik güçleri vardır. Aynı zamanda da iyileştirme gücüne sahiptirler. Yaydıkları titreşimler ve frekanslar insanı çok güçlü bir şekilde etkiler. Vücut tarafından emilen güçlü enerji alanları yaratırlar.

Evrenin yaratıcı dünyasının üç niteliği vardır – ışık, ritmik hareket ve renk. Her parlak cisim, uzayda belirli bir frekansta dalgalar ve darbeler şeklinde dolaşan radyasyon yayar. Işık, değişen dalga boylarına sahip yedi ana ışın yayar. Taşlar kozmik ışığın tezahürüdür. Her mücevherin, ışığı kişinin vücuduna yoğunlaştırmak ve odaklamak için bir prizma görevi gören özel bir rengi vardır.

Kozmik Radyasyon ve Çakralar

Vücudumuzun kozmik radyasyon ve yedi renkten oluştuğu bilimsel olarak bilinen bir gerçektir. Bu renkler menekşe, çivit mavisi, yeşil, sarı, turuncu ve kırmızıdır. Bu renklerin vücudumuzdaki dengesi zamanla bozulur. Renkler, ışık nedeniyle organlarda meydana gelen bazı moleküler reaksiyonlar nedeniyle iyileşir. Bilimsel olarak seçilirse taşlar vücut için faydalı olan radyasyon sağlar.

Vücudumuz yedi ana çakra tarafından üretilir:

  1. İlki kök çakra, omurganın tabanı üzerinde bulunur.
  2. İkincisi sakral çakra, dalak ve cinsel organların üzerinde bulunur.
  3. Üçüncüsü solar pleksus çakra, midenin üzerinde bulunur.
  4. Dördüncüsü kalp çakra, kalbin üzerinde bulunur.
  5. Beşinci boğaz çakra, boğazda bulunur.
  6. Altıncı üçüncü göz çakra, kaşların arasında bulunur.
  7. Yedinci tepe çakra, başın tepesinde bulunur.

Beyaz ışık çakralardan ahenkli bir şekilde aktığında vücudumuz iyileşir. Bir çakraya giren bu ışığın önünde engeller olduğunda sorunlar ortaya çıkar. Taşlar, her bir çakranın ihtiyaç duyduğu ışınları yayar ve düzgün çalışmayan hücreleri canlandırmaya giden bir ışık yayar.

Benzer şekilde her mücevher, her insanı çevreleyen aurayı iyileştirmeye giden bir renk yayar. Aura, fiziksel-eterik, astral, alt zihinsel, yüksek zihinsel, ruhsal nedensel, sezgisel ve ilahi veya mutlak düzlem olmak üzere yedi durumda bulunur.

Taşların enerjileriyle yaydıkları ışınlar hayatımıza rahatlık ve dinginlik katarak hem bedende hem de auramızda ahenk oluşturarak sağlıklı ve elverişli bir atmosfer yaratır Sonuç olarak hayatın her alanında olumlu sonuçlar elde ederiz: zenginlik, güç, sağlık ve şöhret.

Taşların gizli titreşimleri

Taşlar, pozitif enerji yaydıkları için bizi zararlı gezegenlerin kötü etkisine karşı koruyabilir. Doğru kullanılırsa, faydalı gezegenlerin iyi etkisini de güçlendirebilirler.

Her değerli taşın, bireysel burçlara göre vücudu çakra sistemi aracılığıyla uyaran kendi enerjisi vardır. Yetenekli bir astrologdan yardım almadan mücevherlerin enerjisini şifa için kullanmaya çalışmamalısınız.

Şimdi bazı ana yarı değerli taşların karakterine bakacağız:

Aytaşı

moonstone

Ay taşları, feldispat grubundan bir silikat şeklidir. Yerkabuğundaki en yaygın mineral örnekleridir ve çok çeşitli kayalarda bulunurlar. Kimyasal bileşimleri, X’in Kalsiyum, Sodyum, Potasyum veya Baryum olabileceği genel formül X(Al,Si)4O8 olarak yazılabilir. Özellikle ay taşları, pegmatitler ve granitler gibi magmatik kayalarda veya kristal şistlerde ve damarlarda ve özellikle tortul cevher yataklarında bulunan ortoklaz feldspat grubuna aittir. En iyi bilinen ay taşları İsviçre, Piedmont İtalya’da bulunur. Aytaşları, aslında bulutlu bir gecede Ay’a bakıyormuşsunuz gibi görünen bir saydamlığa ve grimsi beyaz bir renge sahiptir. Hint astrolojisine göre ay taşları, chandramanis veya Ay için yarı değerli taş olarak da bilinir. İnsanlar, doğum haritasında negatif bir Ay’ı yatıştırmak için veya bazen Güneş güçlü ama negatif bir konumda bulunsa bile, daha sonra bir soğutma etkisi sağladığı için bir ay taşı takarlar.

Ay taşı takmak iç huzuru, konsantre olma yeteneği, aşkın meyvesini verme ve aşk ve evlilikte ihanetlerden korunma sağlar Astrolojik sistemin temel bir parçası olan Ay’ın büyüyüp küçülmesi, kaderin belirlenmesinde önemli bir rol oynar. Kaderimiz yaygın inanışın aksine, rahu ve ketu’nun (Ay’ın düğümleri) tam gölgeleri ve gölgeleri şeklinde kişinin yıldız haritasına sızabilen karanlığın ay evreleri yakın ilgi ve tedaviyi hak eder.

Ay taşı, mücevher terapisinde inciyle aynı rolü oynar, ancak önemli bir fark vardır: çok fazla soğumaya neden olabilir, bu da kullanıcının soğuk algınlığı ve üşüme ile ilişkili sağlık sorunlarına maruz kalmasına neden olabilir. Bu nedenle, ay taşını yalnızca ısı üretebilen başka bir taşla veya Mars gezegeni (mercan) veya Güneş (yakut) gibi ısı üreten yıldız cisimleriyle birlikte takmak daha iyidir. İdeal olarak ay taşları, sol elin küçük parmağında en az 5 ağırlığında bir taş ve çeyrek rattis ile gümüş set halinde takılmalıdır. [Bir rattika = 0,59 metrik karat. – ed.]

Topaz

topaz

Topaz, Minas Gerias, Brezilya, Nijerya, San Diego California, Rhodesia, Corneal, Morne Mts, İrlanda, Urallar, SSCB, Burma, Güneybatı Afrika ve başka yerlerde bulunur. Topaz, doğal rengi olan altın sarısında bulunur, ancak kahverengi, kırmızı-mavi, renksiz veya pembe renklerde de bulunur. Taştaki çizgiler genellikle renksizdir ve taşı takmanın astrolojik değerini etkilemez.

AL2SiO4(OH,F)2 formülü ile bilinen Topaz, fasetli taş ve kabaşon olarak kullanılmaktadır. Taçtan köşke 40 derecelik açıyla yapılan kesim, taşın içindeki en iyiyi ortaya çıkarır. Parlak bir taş olan Topaz, Kasım ayında özellikle Akrep burcunda doğan insanların doğum taşıdır. Silikatların ortorombik sisteminde kristalleşir. Genellikle su aşınmış çakıl taşları olarak bulunur, bu nedenle Akrep’in su burcuyla özdeşleşir.

Topaz, Sanskritçe’de pushprag olarak bilinir, ancak sarı Safir ile karıştırılmamalıdır. İkisi astrolojide genellikle aynı amaç için, yani kişinin yıldız haritasında Jüpiter’i güçlendirmek için reçete edilir. Kare, zıt ya da düşman Jüpiter’in konumu, baba sevgisinden mahrum kalma, kardeş sevgisinin kaybolması, ailenin erkek üyelerinin sevgisinin en aza indirilmesi ve edebi, siyasi ve siyasi alanda itibar, şeref ve prestij kaybı anlamına gelebilir. Topaz, her iki elin de işaret parmağındaki sarı safirin ucuz bir ikamesi olarak giyilir ve en az 4 karat ağırlığında altınla kaplanır.

Peridot

peridot

Narenciye yeşili rengindeki mücevher olan Peridot, forsteritten fayalite kadar Olivin silikat grubuna aittir. Peridot, parlak yeşilden kahverengiye kadar değişen renklerde, genellikle tanecikler veya kütleler şeklinde prizmatik kristaller oluşturur. Sarımsı bir çizgiye ve camsı parlaklığa sahip olabilir.

Peridotlar, Kızıldeniz’deki Zabarjad adalarında, Burma’da, Hawaii’de (bu çeşit bir miktar krom içerebilir), Arizona’da, eski Batı Almanya’nın Eyfel bölgesinde ve Brezilya’da bulunur. Bu taşlar, bazalt ve gabro gibi magmatik kayaçlarda veya saf olmayan dolomitler gibi silis veya magnezyum içeren tortul kayaçların metamorfik bir ürünü olarak ortaya çıkar. Meteoritik demirde kristaller olarak bile oluşabilirler.

Peridot, ağustos ayında doğan insanların ve özellikle Aslan burcunun yerlilerinin doğal doğum taşı olarak takılır. Bu taş bazen zümrüt yerine kullanılır, ancak genellikle karakterin gücünü, fazla canlı bir doğadan kaçınmayı, disiplin duygusunu ve askerlik hizmetinde ödülleri getirmek için takılır. Bu taş, en az 5 karat ağırlığındaki herhangi bir metalde sağ elin yüzük parmağına takılabilir.

Kedigözü

catseye

Catseyes, aktinolit tremolit izomorf serisinin son üyeleridir. Tremolitler olarak ortaya çıkarlar ve yeşil lifli kristaller oluşturduklarında Catseyes olarak bilinirler. Soluk tonlardaki ve beyazın tonlarındaki aynı mineral nefrit yeşim taşını veya pembe renkte bulunursa heksagoniti oluşturur. Catseyes ayrıca kahverengi veya sarı tonlarında da bulunabilir. Kedi Gözü olarak bilinirler çünkü taşın cilalı versiyonu kedigözüne benzeyen tek bir dikey çizgi taşır. Bu olağandışı fenomen nedeniyle, kedi gözü etkisi, bir taşın tek bir ışık bandının içinden geçmesine izin verme yeteneğine verilen isimdir ve katoyans olarak bilinir. Catseyes, İtalya, İsviçre, Ontario, Kaliforniya ve Arizona’da çıkarılmaktadır.

Nisan ayında doğanların doğum taşı olan Catseye, sıkıntı karşısında güç ve – bir kedi gibi – sıkıntı sırasında kendini koruma içgüdüsünü geliştirme yeteneği ile ilişkilidir. Kedigözü, ketu’nun zararlı etkilerinden veya Ay’ın karanlık evresinden muzdarip olanlar için taş olarak gemolojide reçete edilir. Ay’ın güney düğümü olan ketu’nun dasha’sı (astrolojik dönem) bir buçuk yıl kadar sürebilir, bu nedenle taşı takmadan önce astrolojik haritanıza başvurmanız önerilir. Bu dönemde bir Catseye takmak, kişisel yaşamınız üzerindeki olumsuz etkileri, iyi adınızı ve itibarınızı önleyebilir, işinizden ve mesleğinizden kazanç sağlayabilir. Catseye, her iki elin orta parmağına, çizgileri (veya çizgisi) kesinlikle net olacak şekilde altın bir yüzükle takılmalıdır.

Turmalin

red tourmaline

En ilgi çekici yarı değerli taşlardan biri olan Turmalin, rengarenk tonlarıyla kullananın hayal gücünü cezbediyor. Bunlar neredeyse ona bir navratna (kutsal mücevher) niteliği verir. Bu taş, zenginlik getiren ve özellikle iyi şans tılsımı olarak giyilir. Kişiye takılmak yerine maksimum fayda için kasalarda, fabrikalarda, mağazalarda ve eşya, para veya ticari eşyanın bulunduğu tüm yerlerde muhafaza edilmelidir. Yine bir silikat olan Turmalin düşük bir erime noktasına sahiptir ve bu da kesme ve yontma sırasında taşın soğuk tutulmasını gerektirir. Turmalin, altıgen sistemde, yuvarlak, üçgen kesitli prizmatik bir kristal olarak kristalleşir. Renkleri kırmızı (daha çok rubellit olarak bilinir veya yakut rengine benzer), mavi (veya rengi indigo rengini çağrıştırdığı için indicollite), sarı, kahverengi, yeşil, siyah ve renksiz veya parça renklidir. 3.0-3.1 özgül ağırlığı ve 1.62 kırılma indeksi ile granit, pegmatit ve metamorfik kayaçlarda görülür. Turmalinler, diğer yerlerin yanı sıra Sri Lanka, Brezilya, Mozambik, Maine, Madagaskar’da bulunur.

Kehribar

amber

Kehribar, bir miktar Hidrojen sülfür içeren, kimyasal bileşimi C10H16O’ya yakın olan bir fosil reçinesidir. En yaygın olarak kahverengi veya sarıdır, ancak yeşil veya kırmızımsı veya beyaza yakın da olabilir. Genellikle, yeşil görünmeye başladığı uzun dalga ultraviyole ışık altında mavimsi beyaz bir floresans gösterir.

Kehribar büyülü ve iyileştirici güçlerle ilişkilendirilir. Kehribar, Oligosen döneminin çam ağaçlarından, özellikle pinus succinifera’dan elde edildiğinden, inci veya mercandan farklı olmayan organik bir mineraldir. Kehribarın ana kaynakları SSCB’nin Kalingrad bölgesinde, ayrıca Baltık kıyılarında, İngiltere’nin doğu kıyılarında, Burma, Sicilya ve Romanya’dadır. 

Kehribar, gücü, emri ve otoriteyi sembolize etmek için kullanılır. Ödüllerin üretken akıl ve yaratıcı yeteneklerin hasadı yoluyla geldiğini gösterir. Kehribarı ister taş olarak, ister boncuk dizisi olarak giymek, rekabete ve muhalefete rağmen zafer getirir. Kaybetme tehlikelerine kanun yoluyla karşı koyar.

Granat ve Gomed

gomed

Granat, Garnet grubunun kübik silikatı olarak oluşan Grossular mineralinin daha iyi bilinen adıdır. Değişen renkleri ona almadin, andradit, grosüler, pirop, spessartin ve uvarovit gibi farklı isimler verir.

Gomed, rengi nedeniyle Hessonite veya Tarçın Taşı olarak da bilinir. Garnet’ten kestane rengi bir tonu olmamasıyla farklıdır, ancak daha çok bal rengi altın tonlarıyla koyu kahverenginin sınırlarını çizer. Kırmızımsı siyah tonlarında daha ucuz bir çeşit var, ancak bu taşlar astrolojik amaçlar için uygun değil. Gomed, Seylan ve Hindistan’ın tortul yataklarında ve özellikle Patna, Mysore ve Gaya’da bulunur. Kova ve Oğlak burcunda doğanların, Ocak ayında doğanların burcudur.

Taş, genellikle yıldız haritasında bir kişiyi etkileyen yedi buçuk yıllık süre boyunca kişiyi Satürn’ün zararlı etkilerinden muzdarip olmaktan alıkoyma etkisine sahiptir ve Satürn’ün etkisini azaltmak için takılan safirden farklıdır. ve güçlendirmemek. Bir gomed veya lal taşı en az 6 karat ağırlığında olmalı ve tercihen gümüş olarak sağ elin orta parmağına takılmalıdır.

Akuamarin

aquamarine

Beril ailesine ait bir taş olan akuamarin, granit pegmatit, biyotit şist ve hidrotermal damarlar olarak çıkarılır. Örnekler altıgen sistemlerde prizmatik kristaller halinde, bazen dikey çizgili ve çizgili ve açık mavi veya yeşil renkte bulunur. Zümrütlerle birlikte çıkarılsalar ve birçok yönden aynı aileye ait olsalar da, astrolojik kullanımlarında farklılık gösterirler.

Akuamarin giymek, kişinin hayatındaki ruhsal yolu sezgi ve duyarlılıkta bir gelişme ve sonuç olarak yüce hırslarla daha sessiz bir yaşam ortaya çıkarma eğilimindedir. Mavimsi yeşil ışınları, güçlü ve şüphe götürmez psişik bağları ortaya çıkarır ve kişinin güçlü telepatik iletişim yeteneği geliştirmesini sağlar.

Lapis Lazuli

lapis lazuli

Lapis Lazuli, feldspathoid grubunun bir silikatı olan Lazurite olarak bilinen bir mineraldir. Lazurite, yeşilimsi mavi bir dokunuşla opak olan derin ve muhteşem bir maviye kristalleşir. Mat bir parlaklığa sahiptir ve kalkerde kalsit ve pirit ile kontakt metamorfizma minerali olarak bulunur.

Lapis Lazuli’nin en iyi bilinen çeşitleri Kokcha nehri vadisi, Badakshan, Afganistan, Şili’nin And Dağları, Kaliforniya vb. Aralık ayında doğanlar için bir doğum taşı olarak turkuaz ile birlikte takılan taş.

Lapis takmak, giyen kişiyi görevlerini sonuna kadar görme kararlılığı, korkusuz, cesur ve iyi savaşçılar yapar. Düşmanlara karşı zafer ve herhangi bir maske veya aldatmacanın arkasını görme gücü sağlar. Gündemin uygulanmasının önündeki engeller ortadan kalktıkça, kişiyi düşmanlardan koruduğu ve inancın korunmasına yardımcı olduğu biliniyordu.

Zirkon

zircon

Zirkon, magmatik kayaçlarda ve ayrıca bazı metamorfik kayaçlarda aksesuar mineral olarak doğal olarak çıkarılan bir taştır. Ayrıca bazı tortul yataklarda kırıntılı bir mineral olarak bulunur, en iyi zirkonlar Tayland, Sri Lanka’dan metamik çeşitlerden, kırmızı çeşitler Expailly St. Marcel, Fransa, Burma, Avustralya, St. Peters Dome, El Paso, Colorado ve diğerleri. Kimyasal formülü Zr Si O4’tür. Zirkon genellikle bir Amerikan elması ile karıştırılır, ancak ikincisi laboratuvarlarda insan tarafından oluşturulan yapay olarak sentezlenmiş bir YAG iken, Zirkon madenciliği yapılır. Pahalı elmasın yerine doğanın en büyük armağanlarından biridir; astrolojik amaçlar için zirkon da onun gibi çalışır.

Venüs gezegeninin simgesi, çevrenizdeki tahriş veya endişelerin ortaya çıkmasını önler, kişinin hayatına düzen ve sakinlik getirir. Evlilik ilişkilerinde başarının simgesidir ve genellikle ilişkilerdeki gerginlikleri sona erdirmek ve kişinin hükümet ve toplumdaki statüsünün büyümesini sağlamak için tavsiye edilir. Zirkonun ısıya duyarlılığı oldukça düşüktür ve mücevher yapılırken aleve maruz kaldığında çatlama olasılığı olduğundan taş çıkarılmalı veya daha sonra ayarlanmalıdır.

Gül kuvartzı

rose quartz

Kuvars, en yaygın olarak bulunan minerallerden biridir. Altıgen sistemde kristalleşir, bu nedenle doğal olarak altı kenarı vardır. Silika atomları, referans ekseni boyunca helisel olarak düzenlenmiş olarak bulunur. Kristaller sağlak ve solak olarak tanımlanır. Bir kristal sağlaksa, prizma yüzünün sağ üst köşesinde bir üçgen piramit vardır ve tüm çizgiler sağda eğimlidir. Işık kuvarsta eksenine paralel olarak hareket eder ve sonuç olarak kuvarsta soldan sağa doğru ışık bantları görülür. Mekanik strese maruz kaldığında, kuvars elektrik yükleri geliştirir.

Gül kuvars, kuvarsın pembe çeşididir, ancak ametist, sitrin (sarı), dumanlı kahverengi veya siyah carnelian (kırmızı veya kahverengi), Yosun akik ve kalsedon, çakmaktaşı ve jasper gibi diğer renklerde de bulunurlar. kuvars ile aynı aileye aittir. Isı duyarlılığı düşük olan pembe kuvars, dünyadaki oksitlerin ve hidroksitlerin %27’sinden fazlasını oluşturan ince kuvarslardan biridir. Alto Feio’daki Rio Grande de Norte bölgesinde, Madagaskar Cumhuriyeti’nde ve Hindistan’da bulunur.

Gül kuvars, astrolojik amaçlar için, ipotek ve krediler gibi önemsiz şeylere ilişkin ilişkilerin daha ciddi yönlerine güvenlik, güç ve kökler getirmek için giyilir. Boyutlarınızın ve görünümlerinizin genişletilmesine izin verir ve işlemlerde şeffaflık vaat eder.

Kuvars Kristali (Kaya Kristali)

Bu mineral belki de en çok bilinenidir, çünkü en sevdiği kullanım sofra takımlarında, vazolarda ve mücevherlerde ve hatta kristal küre şeklinde falcılıkta yatmaktadır! Bu amaçlar için çıkarılan en popüler kristal, daha iyi jips olarak bilinen sülfat ailesinden biridir. Alçıtaşı veya Ca SO4.2H2O, monoklinik sistemde tabular düz kristaller olarak veya aşırı durumlarda mükemmel bölünmeye sahip granül kütleler olarak kristalleşir – bu, taşın kesme ve cilalama sırasında oldukça rahat bir şekilde ikiye ayrıldığı anlamına gelir. Beyaz kalitesiyle daha çok tanınan, aynı zamanda ultraviyole ışık altında yeşil floresan ile renksiz, yeşil, sarımsı veya kahverengimsi görünür.

Kristaller, tuzlu göllerdeki tortul tortularda ve volkanik tortularda bulunur. En iyi bilinen çeşitler Londra bölgesi, Sussex ve Kent, California, Colorado, New Mexico, Chihuahua, Meksika, Şili, Fransa, SSCB, Avustralya ve diğerlerinde bulunur. Kristallerin muazzam iyileştirici ve iyileştirici güçleri olduğu bilinmektedir. Kişiyi sık sık hastalanmaktan korumak için kullanılırlar. Kristal, boynunuza kalem şeklinde bir kolye olarak takılabilir veya evde güneş ışığına belirgin bir şekilde maruz kalan bir yerde tutulabilir.