Mantra Nedir?

Mantra kelime ve oluşturduğu titreşimlerden faydalanarak kişinin enerji etkilerinin düzelmesi ve yüksek bilince ulaşmasını sağlayan özel titreşimde sözlerden oluşur. Mantra binlerce yıl öncesinden günümüze tabletlerle, yazıtlarla ve sözlü bir gelenek olarak iletilmiştir. Mantralar Sanskritçe dilinde yazılmış ve söylenmesi biraz zor sözcüklerden oluşur. Fakat doğru telaffuz edilerek söylenmesi oldukça önemlidir.

Mantra Ne İşe Yarar?

  • Düşmanlardan korunmak
  • Bolluk ve Bereket
  • Şansın Artması
  • Tehlikelere Karşı Korunmak

Mantra bir odaklanma aracı olarak meditasyonlarda da kullanılır. Tek bir obje seçilerek ve o objeye odaklanarak yapılan meditasyon çeşidi buna benzer. Aynı şekilde tek bir kelimeye ve mantra ya odaklanarak meditasyon yapılabilmektedir. Başlangıçta sesli olarak söylendikten sonra içte oluşan ses imgelemesi ile meditasyon ve mantra adeta bir iç sesle zikredilmeye devam ettirilebilir.

Mantra Nasıl Kullanılır?

Mantra kelime anlamı olarak akıl aracı veya fikir aracı anlamındadır. Düşüncelerden arınmak için nağmeler ile tekrar edilebilen bir araçtır. Mantra Hint Felsefesi ve inancı içerisinde binlerce yıldır kullanılan ses titreşimleridir. Hala günümüzde de kullanılmaya devam edilmektedir. Mantralar farklı amaçlara hizmet eder ve oldukça fazladır. Enerji temizliği, kötülüklerden, büyü ve nazardan, tehlikelerden arınmak için farklı farklı sözlerde birçok çeşitten oluşur. Önemli olan doğru olan mantrayı seçebilecek bir uzmana danışarak seçilmesi ve çalışmanın uzman kontrolünde yapılmasıdır. Vedik Astrolog klavuzluğunda yapılabilecek bu çalışmalarda; çıkan ses frekansı ile haritanızdaki zararlı gezegen etkilerinizi azaltarak olumsuz enerjilerinizi nötürleyebilirsiniz. Bir Vedik Astrolog yardımı almadan kendi kendinize seçerek yapacağınız mantra çalışmaları sizin kendi haritanızda zararlı çalışan gezegen etkilerinizin daha da güçlenmesine yol açabilir. Yanlış bir mantra seçimi ile zaten zararlı olan Satürn’ün zararlı etkisi daha da güçlenebilir, engeller ve düşmanlar gibi Satürn konularının enerjisini, hayatınıza çekebilirsiniz. Bu yüzden bu çalışmaları bir Vedik Astrolog yardımı ile sadece kendi haritanıza uygun şekilde gerçekleştirmelisiniz.

Atlantis Mandalası ve Yaşam Çiçeği

Mantralar Vedik Haritanızda gezegenlerinizin durumuna bakılarak ve size özel bir şekilde hazırlanır. Mantralar dışında Yantra denilen geometrik şekillerden oluşan özel sembollerden oluşur. Tablo olarak Duvarınıza asabileceğiniz gibi kolye şeklinde aksesuar olarak taşıyabilir, çeşitli kıyafet veya eşya ve objelerinizde kullanabilirsiniz. Yantra da tıpkı yantralar gibi haritanıza özel olarak seçilmelidir. Şans, bolluk, bereket ve sağlık gibi birçok enerji için kullanılan etkili simgelerdir. Yaşam Çiçeği, Atlantis Mandalası, Sri Yantra gibi özel geometrik şekilleri; yaşamınızdaki enerjilerin olabilecek en sağlıklı boyutta çalışmaları için kullanabilirsiniz. Örneğin Atlantis mandalası adeta bir şifa enerjisi taşır. Su bardağı veya sürahinizin altına yerleştirebilir suyunuzun şifa özelliğini yükseltebilirsiniz. Aynı şekilde kremlerinizin veya taze kalmasını istediğiniz yiyeceklerin altına yerleştirebilirsiniz. Doğal şifa taşlarınızın temizliği için kullanabilirsiniz. Sri Yantra gibi birçok yantranın sizin haritanıza özel olanını belirleyerek duvarlarınızda tablo olarak kullanabilir evinizin enerjisini olumlu yönde değiştirebilirsiniz. Yine evrenin varoluşuna uzanan bir anlam içeren Yaşam Çiçeği tabloları, takı ve objeleri şans enerjilerinizi arttırmak için kullanabilirsiniz.