Tarot nedir sorusuna Tarot Falı nedir, Tarot falı nasıl bakılır diye sormak yanlış olur. Tarot bilinenin aksine bir fal değildir. Tarot bilinçaltını okuma sanatıdır. Bu nedenle de kesin ve doğru bilgiler vermektedir. Tarot Ortaçağ’ın sonlarına doğru ortaya çıkmıştır.

Destesi 22 kart olan Büyük Sırlar ve 56 karttan oluşan Küçük Sırlar Serisi olmak üzere toplam 78 karttan oluşmaktadır. Tarot kartları sadece geleceği görmek için kullanıldığı sanılmaktadır. Fakat sadece bu şekilde düşünülmemelidir. Meditasyon, enerji, yaratıcılık ve görsellik gibi birçok amaca sahiptir.

Tarottan verimli fayda elde etmek için en önemli unsur kartların anlamlarına inanmak ve hissetmektir. Hiç kimse yaşadıklarını, yaşayacaklarını değiştiremez. Fakat kartlara verdiğimiz enerji son derece önemlidir. Bu sayede bize aktarılan yorumlarla hayatımıza olan bakış açımız genişler ve bu sayede yönümüzü daha doğru şekilde çizebiliriz. Tarot kartları hayatımızla ilgili belli başlı konularda bizi uyarır.

Genellikle kartları seçtiğinizde tam da aklınızda olan konu ile bağlantılı kartlara eliniz gider. Hayatta hiçbir şey tesadüf değildir. Yaşam akarken sizlere daima işaretler verir. Biz onları ya görmeyiz ya da işimize gelmediğinden görmezden geliriz. Tarot tek kart diye açılımlardan da söz edilse de tarot bütün kartların birbirine bağlantısı ile bir bütün olarak yorumlanır. kartlar yan yana geldiklerinde size geçmişi geleceği ve şu anki durumunuzu simgelerle anlatır. Tıpkı astrolojide gezegenlerin yan yana gelerek farklı etkiler vermesi gibi. Gerçekten konsantre olarak gündüz saatlerinde bilinciniz sakinken seçeceğiniz kartlar size rastlantı sonucu gelmez, ruhunuzdan bilinçaltınızdan bir yansım