Retro Gezegen

Retro gezegenler ! Merkür Retro iken bizden nasıl hareket etmemizi istiyor? Venüs retro iken bize ne mesaj vermek istiyor? Mars Retrosu başımıza gelecek felaketlerin habercisi mi? Retroların hayatımızdaki etkileri neler? Retro ne demek? Retro gezegenler Hepsi retro yazımızda sizlerle!

Gezegenlerin dönüş hızları belirli dönemlerde normal hızdan daha yavaş hale gelir. Ay ve Güneş buna dahil olmamakla birlikte diğer gezegenler normalden yavaş hareket ettiklerinde Retro durumuna gelirler. Söylendiği gibi geri gitmezler sadece daha yavaş döndükleri için normal hızlarından geride kalırlar.

Diyelim ki Mars geri harekette yani Mars Retrosu var. Bu durumda Mars Retro vaziyetteyken Mars’ın  zorlu tarafları ön plana çıkar. Bir de üzerine haritanızda Mars’ınızın konumu zararlı durumda ise bu sizi ekstra etkileyebilir. Eğer güçlü bir Mars gezegeni haritanızda bulunuyorsa o zaman normalden çok daha az zararla bu Retro sürecinden çıkabilmeniz mümkün.

Merkür Retrosu

Yılda 3 – 4 kez retro olan Merkür retrosu na hepiniz aşinasınızdır. Çünkü çok sık retro olması sebebiyle astrologlarca çok dile getirilen bir retrodur. Merkür retrosu yaklaşık 3 hafta sürer. Merkür retro döneminde bizden nasıl hareket etmemizi istiyor? Bu süreçte Merkür yeni bir işe adım atmamızı yeni başlangıçlar yapmamızı istemez. Tam tersine bir durum değerlendirmesi yapmamızı, işlerimizi toparlamamızı ve yarım kalan işlerimizi toparlamamızı ister. Yani yeni bir işe başlamak yeni bir şey satın almak kısacası başlangıç yapmak için uygun zaman değildir Merkür retro dönemi.

Venüs Retrosu

Güzelliğin sembolüdür Venüs. Venüs retrosu bizi nasıl etkiler? Tabi retro halinde de güzellik meselelerinde dikkatli olmanızı ister. Bu dönemde estetik uygulamaları, imaj değişiklikleri çok hayırlı sonuçlar vermez. Saçlarınızın rengini değiştirmek istiyor veya uzun zamandır bir estetik yaptırmak istiyorsanız Venüs retro tarihlerine bir bakın derim. Retro tarihlerinde hatta öncesi ve sonrasındaki gölgeli günlere dahi bu uygulamalar için kırmızı bir çarpı ekleyebilirsiniz takviminize. Bunun yanında çok önemli bir konu daha vardır yapılmaması gereken. O da evlilik konusunda atılacak tüm adımlar. Söz, nişan, nikah gibi meseleleri zaten bir buçuk yılda bir gerçekleşen Venüs retrosuna denk getirmeyiverin. Aksi halde birlikteliğinizi doğum haritası ilişkilerin temsilcisi Venüs adına çok göz alıcı olmayacaktır.

Mars Retrosu

Mars retrosu mu? Kızıl gezegen mars iki yılda bir 2,5 ay boyunca retroda kalır. Oldukça uzun bir süreçte geri harakette bulunacak olan hırçın gezegen mars bir de haritanızda zararlı konumda veya yanık durumdaysa vay halinize! Kendinizi bir anda herkesle kavga halinde bulabilir zihninizde bile kavgayı sürdürür vaziyette kalabilirsiniz. Bu dönemde öfkenizi kontrol etmeli bol bol meditasyon yaparak zihninizdeki o karmaşayı dingin hale getirebilirsiniz. Ayrıca kazalar konusunda da dikkat etmek gerekir ki bu dönem bu etkilere açık bir enerji hakim olacaktır.

Jüpiter Retrosu

Dünya bir bezelye tanesi ise Jüpiter de bir basketbol topu kadardır. Yani beni gezegen nasıl etkiler demeyin. Jüpiter Retrosu nasıldır peki? Her yıl 4 ay geri harekette kalan Jüpiter bilgeliğin, araştırmanın önemini vurgular. Şans dağıtan bilge gezegen Jüpiterimiz retro olduğunda tembellik, aşırılık eğlence gibi gölge yönleriniz üzerimize salacaktır. Bizi çaba sarf etmeden ulaştığımız şeylerle yüzleştirir. Şanslısın bunu elde ettin ama farkında mısın acaba diye bir yoklar. Tembelliğini, fazla iyimserliğini bir değerlendir diyebilir. Jüpiterin önemli olan konularından biri de çocuklardır. Çocuklarla ilgili durumlara her zamankinden daha fazla dikkatleri çekmeye çalışır.

Satürn Retrosu

Satürn retrosu mu eyvah! Yılda beş ay geri gider. Bu kadar uzun süre retro olduğu için de haritanızda Satürn retro durumu olasıdır. Baş öğretmen, sorunların, meselelerin baş kahramanı Satürn bir de geri giderse ne mi olur? Disiplin ve konsantre olma konusunda bizi şöyle bir sarsar. Bu dönemde en iyi tavsiye şansınızı çok zorlamayın. Olayları dışarıdan seyredin ve dersler çıkarın.