Aşırı doz öfke

Yanlış yönlendirilmiş öfke

Yanlış ifade edilen öfke

İfade edilmeyen sindirilen öfke

Bastırılmış öfke

Her çeşit öfke bize zarar verir ve çevremizdekilere de.

Bazı fiziksel durumlar özellikle öfkeyi kronikleştirebilir. Diyabet hastaları, bağırsak hastalıkları aşırı depresif ve öfkeli bir hal verebilir. Element dengesizliği ateş elementinin kişide fazla olması da kişiyi öfkeli halde tutabiliyor.

Sürekli öfkeli insanlarla aynı hayatı paylaşanlar için de bu konu oldukça yıpratıcı. Ve genellikle öfkeli kişi ben böyleyim karakterim bu veya ben şeker vb. hastasıyım böyleyim kabul etmelisiniz şeklinde çevresini buna katlanma zorunluluğuna sokuyor. Yakınları da bunu kanıksıyor. Kendini buna tahammül etmeye mecbur hissediyor, o hasta ve buna katlanmak benim görevim diyor.

Her iki tarafa da büyük hasarlar veren öfke Astrolojik bağlamda fiziksel çatışmalar, zihinsel çalkantılar ve hastalıkların temsil edildiği 6.ev ile alakalıdır. Bunların hepsi birbiriyle bağlantılıdır ve genellikle 6. evin bir sonucudur.

6.ev: düşmanlar, borçlar, stres ve acılar. Öfke haritadaki ateşli gezegenlerin birleşimidir. Buna haritanızda nasıl bakarız?

Ay burcunuz

Yükselen burcunuz

Yükselen burcunuzun yönetici gezegeni

Yükselen burcunuzdan itibaren 6.eviniz

Bunlar ne durumda değerlendirilmelidir.

Mesela Ay burcunuza görünüm yapan ateş elementli gezegenler varsa ateşli bir mizaca sahip olma ihtimaliniz yüksektir.

Elbette bunlar her zaman öfkeyle ilgili sorunlar yaratacağı anlamına gelmez.

Bir duruma dengeli bir şekilde, doğru bir şekilde tepki veremediğinizde, tepki verirken denge kuramadığınızda, ani tepki verdiğinizde, öfkenizi bastırıp biriktirip patlama noktasına geldiğinizde öfke sorun haline gelir.

Ateşli gezegenler nelerdir?

Mars

Güneş

Ketu

Yükselen burcunuza göre Mars ve Güneş nasıl çalışıyor faydalı mı zararlı mı? Yani iyi olduğu bir burca mı yoksa rahatsız olduğu bir burca mı yerleşmiş ona bakılmalıdır.

Ketu genel olarak herkes için zararlıdır ancak bazı haritalar için Yogakaraka etkisinde bile olabilir. Yani zararlı olmasının yanında en manevi astral gezegendir. Tam bir ruhsal manevi duruma geçmek Ketu’nun da bir parçası olmak demektir. Her şeye doymuş maddiyattan tamamen arınmış ve beklentide olmayan Ketu haritada zararlı çalıştığında ve mars ile bir araya geldiğinde aşırı öfke, patlama gibi etkiler verebilir.

Güneş veya Mars haritanızda iyi yerleşmişse de öfkeli olursunuz ancak enerjiniz faydalı şeylere akar, enerji belirli hedeflere yönlendirilir. Bu enerjiyi kendinize ve sevdiklerinize zarar vermeyecek şekilde kullanırsınız. Öfkenizi üretken faaliyetler için kullanırsınız. Yani bu öfke değil de daha çok bir hırs bir yüksek enerji olarak yansır.

Çünkü bir parça hayatta kalma içgüdüsü adrenalin kendini koruma içgüdüsü herkeste olacaktır ve olmalıdır.

Bu dünyada hayatta kalmak için hepimizin sağlıklı düzeyde saldırganlığa, bir parça egoya, rekabetçiliğe ve tutkuya ihtiyacı var.

Bu tür güçlü kombinasyonlar, yüksek riskli durumlarda ve bazı mesleklerde bulunmalıdır. Askerler, doktorlar, itfaiyeciler,  hükümette üst düzey görevliler, daha büyük iyilik için vb.

Ancak bu Güneş ve Mars özellikle Satürn, Ketu veya Rahu’nun etkisiyle hasar görüyorsa veya zayıfsa veya yükselen burçtan/yöneticisinden veya Ay burcundan itibaren 6. evdeyse, o zaman Mars sıkıntılı bir öfke enerjisi verecektir.

Eğer bu tür gezegen kombinasyonlarınız varsa bu gezegenlerin belirli geçişlerinde – dashalarında dikkatli olmalısınız çünkü o zaman etki alevlenecektir.

Mars haritada şu hallerde ise de sorun çıkaracaktır.

Retro Mars

Yanık Mars

Zayıflamış Mars

Düşman Mars