• Rengi: Lacivert – Çivit mavisi
  • Sesi: Aummm
  • Gezegeni: Jüpiter
  • Elementi: Işık
  • Yeri: Alın

Beyin kökündeki omurilik soğanında bulunan hayat verici güçlerden yansıyan ışıktır Alın Çakrası. Altın sarısı bir hale ile çevrili koyu mavi bir alanın ortasındaki beyaz ışık topu olarak tanımlanır. Huzur, ruhsal gelişim ve durum ve bilgi paylaşımını temsil eder. Hafıza ve öğrenmenin merkezidir. Dünyayı algılamamız, maneviyatımız, özgüven ve yardımseverlik bu çakra ile ilgilidir.

3.Göz Çakra – Jüpiter ve Sağlık Sorunları

3.Göz Çakra dengede ise; kişinin algıları ve sezgileri kuvvetlidir. İnsan ve olaylara karşı yanılmaları güçtür. Öngörüleri yüksektir ve aldıkları kararlardan şaşmazlar. Çok rüya görürler ve rüyaları haberci rüyalar olabilir. Kişi maddesel şeylere karşı ve yaşamın bağımlılıklarına karşı ilgisizdir. Daha çok maneviyat ve bilgi ile ilgilenir. Yardım etmeyi sever, çok yardımseverdir. Manevi dünyayı algılar ve telepatik yetenekleri güçlü olur. Bireysel hedeflerden çok bütünün hayrına hareket etmeyi tercih eder.

3.Göz Çakra dengede değil ise; kişi sağlıklı kararlar almakta zorluk çeker. Sezgisel gücü yeterli değildir. Konsantrasyon eksikliği, öğrenmede zorluklar, kararsızlık, işitme ve görme gibi problemler yaşayabilirler. Migren ve baş ağrısı bu çakranın blokajlı olduğunu gösterebilir. Rüyalarını hatırlamazlar. Maneviyattan çok maddi hayatın bağımlılıkları ile ilgilenir. Maddi ve manevi olarak vermekten hoşlanmazlar. Kibirli, kendini beğenmiş ve fazla otoriter olabilirler.

Epifiz ve Hipofiz bezi 6.çakrada bulunur. Klorlu su ve florid bu çakra için problemdir. Sinüs sorunları, migren, nezle, grip, görme ve işitme problemleri, odaklanma sorunları görülebilir.

Jüpiter ile bağlantılı olan bilgelik, yardımseverlik ve maneviyat gibi konular 3.Göz Çakrası konuları ile aynıdır. Yani haritanızda Jüpiter dengeli çalışıyorsa 3.Göz Çakrası da dengede olacaktır. Ama zararlı ve dengesiz bir Jüpiter durumu 3.Göz Çakrası çakranızın Jüpiter’den aldığı enerjilerin aynı şekilde dengesiz ve zararlı olduğu anlamına gelir.

3.Göz Çakrası ve Jüpiter’i Şifalandırma

  • Çivit mavisini kullanmak
  • Meditasyon yapmak
  • Nefes çaşışması, bioenerji ve reiki gibi enerjisel çalışmalar yapmak
  • Spor ve egzersiz yapmak