Uğurlu gezegen Jüpiter, 22 Nisan’da Balık Burcundan Koç burcuna geçiş yapacak. Bu geçişle Jüpiter’in hayatlarımıza olan etkisi de değişecek.

Jüpiter hali hazırda yanık konumda ve bu yanık hali 27 Nisan’da sona erecek. Yanık etki Jüpiter’in getirdiği iyimserlik, şans, bolluk ve genişletici etkiyi kısıtlayacaktır.

Jüpiter Koç burcuna geçtiğinde Rahu ile birleşecek ve bu kavuşum ile Guru Chandal Dosh’un etkili olacak. Dijital para gibi kanalları temsil eden Rahu burada Jüpiter ile büyüme etkisi getirecek.

Haritalarımızda Koç burcu hangi evimizde ise o ev konuları, Aydan itibaren koç burcu hangi eve denk geliyorsa o ev konuları büyük değişimler, genişlemeler, bolluk veya abartı enerjilerde seyredebilir.

Bu arada Jüpiter 4 Eylül’den yılsonuna kadar Retro olacak, çok önemli başlangıçlarınızı bu tarihe mümkün olduğunca getirmemeniz önemlidir, bunu da hatırlatmakta fayda var.

Yükselen Koç veya Ay burcu Koç

Jüpiter bu bir yıllık süreçte sizin burcunuzda size şans bolluk bereket getirecektir. Aynı zamanda seyahatler felsefe, din, manevi ziyaretler yüksek eğitim ile ilgili plan ve programlarda size destek verirken, hastaneler ve hastalıklar ve işleriniz konusunda da bir takım aksilikler ve gündemler verebilir. Bu konularda dikkatli olmalı, Jüpiter’in verdiği fazla iyimserliği dengelemelisiniz. Aşk ve evlilik konularında güzel gündemleriniz, dönüşümleriniz ve şifalanmalarınız olacak.

Yükselen Boğa veya Ay burcu Boğa

Harcama evinizde hareketlilik başlıyor. Fazla harcama eğilimine girebilir veya zorunlu olarak para harcama durumları söz konusu olabilir. Bir şeylere yatırım yapmak, borç alarak bir şeyler satın almak, yatırım yapmak da olabilir. Ayrıca yine hastane gündemleri, kontroller gündemde olabilir. Jüpiter şifalandırıcı etkisi ile bir sorun varsa bunu çözmenizi ister ve sizin çabanızla da şifasını vererek sizi sağlıklı bir sürece, sonuca sokar. Hayatınızda ani inişler çıkışlar olabilir, sosyal çevreniz açısından da hareketli bir dönem sizi bekliyor. Yurt dışı gündemleriniz olması bakımından besleyici destekleyici enerjiler hakim olacak.

Yükselen İkizler veya Ay burcu İkizler

Evliliğinizde sorunlar varsa şifalanma sürecine girecek, diğer insanlarla olan ilişkilerinizde şifalanmalar yaşayabilirsiniz. Kariyeriniz ile bağlantılı güzel gelişmeler elde edebileceğiniz bir dönem. Yeni bir ilişki veya ilişkinizde yeni adımlar atma yolunda ilerleyebilirsiniz. Kariyerinizde yeni girişimlerde bulunabilir sosyal statünüzü bu dönemde adım adım arttırabilirsiniz. Cesaretli olacağınız ve girişimlerinizde iyimser ve özgür davranacağınız bir dönemde olacaksınız. Sanata ilginiz artabilir. Bu konuda da hobilerinizde de atılımlarda bulunabilirsiniz.

Yükselen Yengeç veya Ay burcu Yengeç

Kariyerinizde oldukça hareketli ve değişime uygun enerjiler hakim olmaya başlıyor ve süreç bir yıl devam ediyor olacak. Ama bu yorucu ve mücadele gerektirebilir. Düşmanlar, borçlar, davalar ve hastalıkları temsil eden 6.ev de aktif olacağından bu gündemler sizi bir yandan zorlayabilir. Ama süreç sonunda şifalandırıcı olacaktır. Sizi daha güçlü ve üst pozisyonlara çıkaracaktır. Maddi durumunuz da güçlenecektir. Çözmeniz gereken meseleleri ertelemek yerine çözüme ulaştıracağınız bir dönem olacak. İç huzurunuz ev ortamınız ve hastalıklarınız şifalanacaktır.

Yükselen Aslan veya Ay burcu Aslan

Şansınızın artacağı bir dönem olacaktır. Seyahatleriniz artacak, sağlığınız şifalanacak, yaşam enerjiniz artacaktır. Seyahatlerinizden faydalar sağlayabilirsiniz. İsteklerinizi gerçekleştirmek için istekli olacaksınız, kendinizi daha üst seviyelere çıkarma isteğinde olacaksınız. Bunun için çevreniz, yeni tanıştığınız insanlar, kardeşleriniz de size destek olacaktır. Çabalayarak ilerleme kaydedecek ve yıl sonunda da bu çabanızın karşılığını alacaksınız.

Yükselen Başak veya Ay burcu Başak

Bu süreçte maddi yönden önemli ve riskli kararlar vermek yerine manevi yönünüzü arttırmak daha çok fayda sağlayacaktır. Sağlığınız eşiniz ve eşinizin ailesi ile olan ilişkileriniz açısından da ani konular gündeme gelebileceğinden bu konularda daha uyanık olmanızda fayda olacaktır. İç huzurunuzu arama yolunda daha çok ilerlemek isteyeceksiniz ve bu konuda psikolojik sağlığınızı şifalandırmak için de adımlar atacaksınız. Bu konudaki girişimleriniz oldukça destekleyici ve şifalandırıcı olacaktır. Yurtdışı ile ilgili gündemleriniz olabilir. Yılsonu çabalarınızın karşılığını alacak ve kazançlarınızı yatırıma mülke dönüştürmeniz için şanslı etkiler yaşıyor olacaksınız.

Yükselen Terazi veya Ay burcu Terazi

Evlilik hayatınızda hareketli günler sizi bekliyor. İşiniz ve mesleğinizle ilgili bazı anlaşmazlıklar olabilir fakat yılsonuna doğru bu etki artık sonuca varacaktır. Evliliğinizde de şifalandırıcı etki yine yılsonuna doğru etkisini gösterecektir. Hayatınızda güzel değişimler olacaktır ancak yılın ilk ve ortalarında sizi problemleri çözerek yeni başlangıç veya girişimlere itecek olaylar olacaktır. Mücadeleniz ve girişimlerini ile ve çevrenizden de aldığınız destekler sayesinde yılın son aylarında meyvelerini toplayacaksınız.

Yükselen Akrep veya Ay burcu Akrep

Herkes gibi siz de sağlığınız konusunda dikkatli ve tedbirli olmalısınız. Jüpiter geçişi sizi bazı rahatsızlıklarınızı düzeltmeniz için dürtebilir. Kendini hatırlatarak şifa bulmanız için size yollar sunabilir. İş ve meslek hayatınızda, rutin işlerinizde eper yoğun bir süreç sizi bekliyor. İş ortamında da dost düşman ayırt edeceğiniz durumlar yaşayabilirsiniz. Borçlar ve harcamalar konusunda da hareketli etkiler sizi bekliyor. Sağlık harcamaları veya rutininizin hareketlenmesi ile ek giderler söz konusu olabilir. Yıl sonunda yatırımlarınızdan ve kazançlarınızdan ödüller alma vakti gelecektir fakat o zamana kadarki süreç sizi yorabilir. Sağlığınız için tüm tetkiklerinizi zamanında yaptırmalısınız.

Yükselen Yay veya Ay burcu Yay

Parasal açıdan olumlu etkiler sizi bekliyor. Jüpiterin bu geçişi ile birlikte özellikle Eylül ayı civarı yatırımlarınızın karşılığını verimli şekilde alabilirsiniz. Kendinize odaklanabilir hane içindeki çözmeniz gereken şeyleri ele alabilirsiniz. İç huzurunuzu ve kendi gelişiminizi olumlu etkileyecek planlar yapabilirsiniz. İlişkiniz varsa çalkantılı ve değişik durumlar söz konusu olabilir. Mücadelenizin sonucunu yılın son aylarında alabilirsiniz.

Yükselen Oğlak veya Ay burcu Oğlak

Jüpiter 3.evden 4.eve geçiş yapacak. Bu geçişte sağlığa dikkat etmek yerinde olacaktır. Stresli durumlardan kaçınmak ve hafif gıdalar tüketmek gereklidir. Oğlakların aile hayatları, yaşam alanları ve kariyerleri bu 1 yıllık süreçte değişimlere uğrayacaktır. Bu konularda hayatınıza bolluk bereket ve şifalanma gelecektir. Burada dikkat etmeniz gereken nokta sağlığınızdır. Yeni bir ev veya büyük bir yatırım, daha büyük bir eve taşınma, yeni araba gibi yatırımlarınız için de şans ve fırsatlar gelecektir. Özellikle yıl sonunda şansınız daha da artacaktır.

Yükselen Kova veya Ay burcu Kova

Jüpiter 3.evinize geçecek ve aynı zamanda 2.ve 11.evlerinizi de yönettiğinden bu ev konularında genişleme, gelişme ve güzel fırsatlar gelecektir. Normalden fazla sosyalleşme ve arkadaş çevresine gereğinden fazla ilgi ve zaman ayırma dürtüleriniz olabilir. Bu yüzden bu konularda dengeli davranmalısınız. Evlilik konularınız şifalanacaktır. Fazla uzak seyahatlerde dikkatli olmalısınız. Mümkün olduğunca az seyahat etmelisiniz. Çok çalışacağınız ama finansal olarak ve kariyerde büyüme olarak karşılığını alacağınız kendinizi bu konularda geliştireceğiniz bir dönem olacaktır. Ortaklarınız ile de bir şifa süreciniz olacaktır.

Yükselen Balık veya Ay burcu Balık

Balıkların bu süreçte iştahları açılabilir, dengesiz beslenme eğilimine girebilirler. 2.ev konuşma demek olduğundan fazla konuşma ve pot kırma, çok konuşma sonucu zararlı çıkma gibi sorunlar yaşanabilir. Gereksiz konuşmalardan ve gereksiz sözler vermekten kaçınmak gereklidir. Para kazanç konuları ve aile ile ilgili konularda bir takım yoğunluk ve değişimler ve ardından yılsonunda olumlu geri dönüşler olacaktır. Eşinizin ailesi ile ilgili de gündemleriniz olabilir. Yapıcı davranmak ve olumlu tavırlar sergilemek fayda sağlayacaktır. Para kazancı, kariyer, statü ve yoğun iş temposunda artış söz konusu olacaktır.