Astrolojik danışmanlık, astroloji analizi hizmeti alan insanlar giderek yaygınlaşıyor. Astrologların son zamanlarda yapmış oldukları başarılı öngörüler sayesinde Astrolojinin yıldızı giderek parlamaya başlamışken insanların da kendi haritalarına baktırma isteği her geçen gün artıyor. Aslında Astroloji inanıp inanmamak değil gerçek bir ilim.

Asrolojiye İnanmıyorum Diyenler!

Ben Astrolojiye inanmıyorum ne yani Ay benim zihnimi nasıl etkileyebilir ki? gibi birçok yoruma her daim tanıklık ediyoruz. Oysaki daha ilköğretim seviyesinde gördüğümüz Ay’ın dünyamıza etkileri gelgit ve doğa olaylarına karşı dönemsel olarak belirleyici etkisi tartışmaya açık bir konu bile değildir. O halde okyanusları etkileyebilen Ay bizlere neler yapmaz..

Astroloji analizi

Astroloji analizi yaparken hiç tanımadığım kişilerin hayatlarındaki en önemli sorunlar, anne baba ilişkileri, aşk ile ya da para ile olan bağlantısını söylediğimde ilk başlarda ben de danışanım kadar hayretler içinde kalıyordum. Annesiyle ilişkisini babasının uzaklarda oluşunu hayatındaki en önemli sorununu nereden bilebilirim. Gezegenlerden elbette.

Doğum Haritası

Doğduğumuz ve ilk nefesi aldığımız saniyede güneş neredeydi, doğudan yükselen takımyıldızı neydi, Satürn, Venüs, Jüpiter, Merkür ve Mars o anda o saniyede hangi konumdaydı. Her ne konumdaysa bizim kaderimiz o anda kayıtlara geçmiş oluyor. Elbette kader dediğimiz de apayrı bir konu. Değiştirebildiklerimiz ve değiştiremediklerimizden oluşan bu kadersel etkiler işte Astrolojik danışmanlık almamızın önemini açıklıyor.

Nasıl mı? Astroloji analizi yaptırdığınızda başınıza gelebilecek tüm olay durum ve etkileri görmüş oluyorsunuz. Astroloğunuz diyor ki gökyüzü sizin için bu planları yapıyor. Peki Sen hazır mısın bu planlarla karşılaşmaya? Tabi ki hayır!

‘’İnsanoğlu yeryüzünde planlar yaparken, Tanrı yukarıdan gülermiş.’’ Ne kadar da bu durumu açıklıyor. Çoğu zaman bizim kurduğumuz hayallerle karşımıza çıkan durumlar bambaşka olabiliyor. Tabi ki bilemiyoruz gökyüzünün bize ne planlar yaptığını. İşte burada Astroloji imdadımıza yetişiyor. Elbette ne olacağını neler yaşayabileceğimizi Yüce Yaradan Rabbimiz bilir. Astrologlar bir nevi meteoroloji uzmanı gibidir. Teknolojiyi kullanır ve hava tahmini yapar. Bizler de o tahmine göre önlemimizi alırız. Dolu yağacaksa arabamızı kapalı garaja park eder o gün çıkmamaya özen gösteririz. Astroloji de bir ilim olarak bizim etkisi altında kalacağımız durumları tahmin ederek önlem almamızı sağlar. Nasıl mı?

Diyelim önümüzdeki ay Mars daşa dönemine gireceksiniz -ama tabi siz bunu bilmiyorsunuz nereden bileceksiniz ki- hali hazırda da mars haritanızda düşman ve retro vaziyette –bundan da haberiniz yok- bir de zor bir transite giren burcunuz size önümüzdeki ay gerginlik kavgalar kazalar vs. gibi etkilere açık hale getirecek. Oysaki siz bu ayı yumuşacık bir ay olarak hayal etmiştiniz. Bu durumda ne mi olabilir? Siz aman bir şey olmaz yumoş bir ay nasılsa diyerek yaptığınız her harekette oluşabilecek tehlikeli durumlardan habersiz hasar alarak o dönemi zorluklarla geçirebilirsiniz durumu bilmediğiniz için. Ama hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu? Elbette olmaz. Astrolojiyi akıllıca hayatına katan biri bu etkileri bilecek ve önlemini alacak. Normalde bir önlem alıyorsa o dönem iki önlem alacak. Gereksiz tartışmalara girmeyecek. Çünkü bu tartışmalar zihnini ruhunu etkileyen marsın etkisi. Sinirlerine hakim olarak büyük bir farkındalıkla kavgalardan kaçınacak ve kazanan kendi olacak. Mars ne mi yapacak. Madem her şeyin farkındasın, dersini iyi çalışmışsın hadi bana eyvallah diyecek…