ASTROLOJİ NEDİR?

 

Astroloji nedir? Astroloji bilim midir? Yıllardır gazetelerden takip ettiğimiz yorumlar aracılığı ile fikir sahibi olduğumuz Astroloji aslında kadim bir ilim olarak binlerce yıldır ön planda olan bir ilimdir. Yıllarca doğduğumuz tarih aralığına bakarak tek burcumuz olarak ilan ettiğimiz güneş burçlarının gazete köşelerinde günlük olarak yayımlanan yorumlarını okuduk. Yıl sonları da yıllık güneş burçlarına göre yapılan yorumlara şahit olduk.

 

ASTROLOJİ HARİTASI NEDİR? SADECE BURCUNUZU BİLMEK YETERLİ Mİ?

 

Yıllar geçtikçe bu durum internetin gelişmesi ile internet sitelerinde de yayıldı. Giderek popüler hale gelen Astroloji, insanların çoğunun doğum saatini bilmemesinden dolayı Güneş burçlarına göre yorumlandı. Bu yüzden de insanlar astrolojiyi burcundan ibaret sanmaya başladı. Bu mantıkla yaklaşırsak 12 tane burç olduğuna göre her burcu o gün o hafta veya o yıl aynı şeylerin bekliyor olması gerekir. Bu tamamen mantık dışıdır ve yüzde olarak yorumların doğru çıkabilmesi çok düşük bir orandır. Evler, gezegenler, alt burçlar, açılar gibi birçok etkinin var olduğunu düşünürsek haritalarımızın milyonlarca kombinasyonu olduğunu anlayabiliriz. Özellikle tarihi onbinlerce yıl önceye dayanan Vedik Astroloji gibi kadim ilimlerde 27 ayrı burca kadar farklı takım yıldızlarından söz etmek mümkün. 

Astroloji haritası doğduğumuz andaki gökyüzünün fotoğrafıdır diyebiliriz. Astrologlar haritalar sayesinde sizin hayatınızda gündem olabilecek konuları ve etkileri öngörerek size bir yol haritası çizmeniz için ışık tutar. Astroloji haritası yorumlama daha birçok konuda hayatınızla ilgili fikir sahibi olmanıza ve bazı önlemler almanıza doğru kararlar vererek en iyi kararlar verebilmenize vesile olur.

 

ASTROLOJİDE EVLER VE BURÇLAR

 

Burcunuzu biliyorsunuz ve burcunuzun özelliklerinin sizi yansıttığını söylüyorsunuz. Bu sizce yeterli mi? Başak burcu olan birinden çok titiz ve düzenli olmasını bekleyebilirsiniz ama o kişi öyle olmayabilir. Ya da Balık burcu birinde anaç olmasını beklerken aslında bu özelliklere sahip olmadığını görebilirsiniz. Bunun sebebi kişinin doğum haritasındaki gezegenlerin yerleştikleri evlerin ve dereceler gibi birçok unsurun birbirinden farklı yerleşimleridir. Dolayısı ile ben akrep burcuyum bu yıl evlenecek miyim? Veya ben ikizler burcuyum bu yıl beni neler bekliyor sorusu yanlıştır ve sorulmamalıdır. Astrolojide evler, burçlar, açılar, görünümler ve daha birçok bakılacak özel etki vardır ve hepsi bir bütündür.