Sağlıklı Beslenme Önerileri

Meditasyon, yoga gibi derin felsefe içeren pratikler yapmaya karar verdiniz veya başladınız. Peki sadece meditasyon yapmak yeterli olacak mı?

Beslenme planı da bu felsefeye sahip bir insan için özenle seçilmiş olmalıdır. Her şey bir bütündür. Fiziksel sağlığınız ruhsal sağlığınızı etkiler. Ruhsal sağlığınız da aynı şekilde fiziksel sağlığınızı. İşte Sağlıklı beslenme önerileri.

Hayatınızdan çıkarmanız gereken besinler

Sağlıklı beslenme programı için bazı besinlerden uzak durmalı, zorluk çekiliyorsa yavaş yavaş azaltılarak beslenme planından çıkarılmalıdır.

  • Gluten 
  • Buğday 
  • Süt 
  • Şeker

Sağlıklı beslenme için olmazsa olmaz besinler vardır. Sağlıklı beslenmek az yemek, çok az beslenmek değildir. Sağlıklı beslenme nedir sorusuna kısaca cevap vermek gerekirse ölçülü ve doğru gıda seçimi yapmak diyebiliriz. Sağlıklı beslenme listesi olarak bazı bilgileri sizler için derledik.

Sağlıklı Beslenme Listesi

Tüketeceğiniz besinler: Meyve – Az miktarda et – Bol Sebze. Her gün mutlaka bir meyve yemelisiniz. Eti olabildiğince az tüketmelisiniz. Bol sebze tüketmelisiniz.

Mucize Etkisi Yaratan Bazı Besinler

  • Yabanmersini (Yabani)
  • Kereviz suyu
  • Mor besinler

Bu besinlerden özellikle yabani yabanmersini beyindeki ağır metalleri yok eder. Nörolojik hastalıkların tedavisine katı sağlar. Kereviz suyu ve özellikle mor besinler ise yüksek antioksidanlar sayesinde hücrelerin sağlığını olumlu yönde etkileyerek hastalıklardan korur ve sağlıklı bir beden için vazgeçilmez besinlerdir. Kronik hastalıklarda yumurta, süt, mısır ürünleri diyetten çıkarılmalıdır. Aynı zamanda tavuk miktarını da azaltmak gerekir.

B12 ve Probiyotiğin önemi:

B12 vitamini kullanacaksanız doğru formül şudur: Adeno Kobalamin + MetilKobalamin. Metakobolomin’in bu içerik kadar etkili olmadığı yönünde görüşler vardır.

Probiyotik seçimi olarak da Karalahana çok zengin bir kaynaktır. Taze soğan da Probiyotik olarak oldukça faydalıdır. Bunlar toprak kökenli mikroorganizmalardan daha iyidir.