Mars gezegeni cesaretimizi, irademizi, gücümüzü ve motivasyonumuzu temsil eder. Olumlu etkilere sahip bir Mars bu konularda pozitif çalışırken, olumsuz etkilerde ise dürtüsel, aceleci, sabırsız ve agresif tavırlar verebilecektir.

Haritamızda Marsın bulunduğu yer enerjimizin aktığı yeri gösterir. Mars transitleri de bu şekilde haritamıza yansır ve geçiş yaptığı yerlerde enerjileri yoğunlaştırır.

Mars’ın İkizler burcuna geçişi 13 Mart 2023 Pazartesi başlayacak ve 10 Mayıs 2023 Çarşamba’ya kadar sürecektir. İkizler, dual burçlardandır, ikili olarak bilinen bir burçtur. Bu burçlar herhangi bir durumun iki tarafının görülmesini sağlar. Bu yüzden ikizler burcunun önüne her zaman birden fazla fırsat veya seçenek çıkar deriz. Dual burçların özelliği bu seçeneklerin fazlasıyla farkında olmalarından da kaynaklanır.

Bakalım Mars Ay ve yükselen burçlara göre İkizler burcuna geçerek hangi enerjileri bizlere verecek. Malum Marsın geri hareketi çok uzun bir süre yani normal süreden çok daha fazla Boğa burcunda kalmasına neden oldu. Boğalar oldukça yorgun. Mars enerjisi boğaları bir mücadeleye soktu ve ikizlere geçerek belli bir süre ilerlerken de en üst seviyede etkilerini vererek süreci sonlandıracak.

Koç burcu

Daha cesaretli, daha hareketli ve daha atik olacağınız bir süreç yaşayabilirsiniz. Hedeflerinizi gerçekleştirmek için adım atabilir, yeni girişimlerde bulunabilirsiniz. Büyümek için yeni fikirlere odaklanabilir yeni keşifler için harekete geçebilirsiniz. Özgür ve becerikli bir hava hakim olacak.

Boğa burcu

Bu geçişle paranıza birikimlerinize dikkat etmelisiniz. İsraf ile hareket edebilir gereksiz harcama eğiliminde olabilirsiniz. Harcamalarınıza dikkat edin, gereksiz satın almalar yapmayın. Bu dönemde ailenizle ilişkilerinize dikkat etmeli, gereksiz tartışmalara girmemelisiniz.

İkizler burcu

Eski yarım kalmış projelerinize başlamak isteyecek ve bu gücü kendinizde bulacaksınız. Oldukça enerjik, dinamik olacak ama aynı zamanda da agresif hissedeceksiniz. Fazla iddialı davranabilirsiniz. Mücadele gerektiren daha önce kendinizi hazır hissetmediğiniz yarım bıraktığınız işleri tamamlayabilirsiniz. Fevri, özgür ve çevreye hükmeden bir etki bir süreç yaşayabilirsiniz.

Yengeç burcu

Mars on ikinci evinizden geçecek ve bilinçaltınız harekete geçecektir.  Bu süreçte bilinçaltınızla ilgili tetiklenmeler yaşayabilir, gerçekçi ve daha aktif rüyalar görebilirsiniz. Tek başınıza tenha bir alanda geri planda çalışmayı tercih edebilirsiniz.

Aslan burcu

Bu dönemde Mars sizi sosyal çevre, iş ve arkadaş çevrenizde ön planda olmaya zorlayabilir. Mali konularda da aktif olacağınız bir süreç olacak. Finansal konular hareketlenecektir. Bir artış söz konusu olabilir. Yatırımlarınız konusunda yeni kararlar yeni adımlar atabilirsiniz. İlişkinizde ve çocuklarınızla ilgili konularda da hareketli enerjiler olabilir.

Başak burcu

Deneyimlerinizi kullanarak kariyerinizde fark yaratabilir, sosyal statü olarak enerjik bir sürece girebilirsiniz. Geçmişte attığınız adımlar sonuçlarını gösterebilir. Kariyer ve patronlarınızla olan ilişkileriniz hareketli hale gelebilir. Dengede olmaya dikkat edin.

Terazi burcu

Seyahatleriniz ön planda olabilir. Fazla harcamalara dikkat. Dini, felsefi ve akademik çalışmalar için motivasyonunuz olacak. Anne sağlığı, baba figürü ile ilgili gündemler olabilir. Uzun zamandır cesaret edemediğiniz veya ertelediğiniz girişimlerinizi devam ettirebilir veya başlatabilirsiniz.

Akrep burcu

Duygusal karışıklıklar yaşayabilir, ani değişimlere maruz kalabilirsiniz. Okült ilimleri günlük rutininize katabilirsiniz. Düzenli meditasyon gibi etkinlikler iyi gelecektir. Sigorta ve vergilerle ilgili gündemleriniz olabilir.

Yay Burcu

Uzun süredir devam eden günlük iş stresiniz, rutin bir gerginlik halinin yerini biraz daha sakinliğe bırakıyor. Çevrenizle ve tüm diğer insanlarla olan ilişkileriniz üzerinizdeki bu stresin azalması ile daha pozitif hale gelebilir. Güçlü bir Jüpiteriniz varsa sezgileriniz ile harekete geçebilir hayata geçirdiğiniz olaylarda hızlı bir şekilde ilerleyebilirsiniz.

Oğlak burcu

Rutin işlerinizde ve mesleki konularda gecikmeler ve engellerle karşılaşabilirsiniz. Ayrıca stresli bir koşturma içerisine girebilirsiniz. Odaklanmakta ve yaptığınız planlarda zorluk yaşayabilirsiniz. Stresinizi spor ve rahatlatıcı faaliyetlerle yönetebilirsiniz.

Kova burcu

Yatırımlarda risk almak isteyebilir, aşk – ilişki konularında talepkar ve gergin davranabilirsiniz. Çok fazla şeyle aynı anda ilgilenmek ve fazla riskli girişimde bulunmak gibi etkilere karşı dikkatli olmalısınız. Bu geçiş, dürtüsel ve iddialı olma veya enerjinizi çok fazla yöne yayma riskini taşır. Faydalı bir mars mevcutsa yatırımlarınızdan uzun süredir beklediğiniz karşılığı alabilirsiniz.

Balık Burcu

İç huzura ve ev le ilgili anne ile ilgili konulara dikkat edilmelidir. Daha çok kariyere odaklanabilir o alandaki eksiklikleriniz için enerjinizi yönlendirebilirsiniz. Ev içi huzursuzluk ve ekstra gerginliğe dikkat edin.