Astroloji ve ilişki analizi bize aşk, aile, iş, sosyal çevre gibi tüm diğer insanlarla her türlü ilişkimiz hakkında bilgiler verebilir. Diğer insanlarla ilişkilerimizin nasıl olduğunu bize göstererek bir bakış açısı oluşturmamızı sağlar.

Kendi doğum haritanız, doğru kişiye ve sizi mutlu edecek ilişkilere nasıl ulaşabileceğinizi ve aradığınız temel sevgili veya partner tipini gösterecektir. Bir İlişki Analizi tablosu ile de her iki kişiden de alınan veriler kullanılır ve mevcut bir ilişkinin karmaşıklığı, gidiş yönü ortaya çıkarılır. Çeşitli Vedik uyum hesaplamaları ile de ilişkinin ve kişilerin doğası ile ruhsal uyumları hakkında fikir edinebiliriz.

Uyumluluk, iletişim, duygusal yakınlık ve cinsel çekicilik kalıpları, harita karşılaştırma sanatı veya sinastri aracılığıyla ortaya çıkar. İlişkinin içsel odağı, birçok çiftin nasıl bir araya geldikleri ve geleceklerinin nasıl gelişeceği hakkındaki gerçeği keşfetmede çok yardımcı bulduğu bir astrolojik analiz aracılığıyla ortaya çıkar.

Astrolojik bir analiz ve ilişki analizi ilişkinizin hangi yönde ilerlediğini de ortaya çıkarabilir. İlişkiniz patinajda mı? Çiçek açmak üzere mi? Birbiriniz için mi yaratılmışsınız? Evlilik ve çocuklar olacak mı? Zamanlamalar, süreler, psikolojik, fiziksel ve duygusal bakış açıları – bilmeniz gereken her şey astroloji kullanılarak bulunabilir.

Genel bir Doğum haritasının tam bir analizi şunları özetleyecektir:

Güneş  : Mizacınız ve ego dürtüleriniz

ASC        : Kişisel imajınızı Yükselen veya Yükselen Burç

Ay          : Dışsal kişiliğiniz, duygusal ifadeniz ve güvenlik ihtiyaçlarınız

Merkür : İletişim kurma biçiminiz ve zihinsel süreçleriniz

Venüs   : Beğenileriniz, arzularınız ve estetik duygunuz

Mars     : Cinsel ifade ve aktivite seviyeniz

Bir doğum haritası, özellikle sık sık çelişen içsel dürtülerimiz ve enerjilerimizle ilgili olarak, kendini tanımanın anahtarını ortaya çıkarır, aynı zamanda yaşamın belirli alanlarını algılama ve onlara yaklaşma biçimimizi de açıklar.

Astroloji ve ilişki analizi herkesin genellikle bir yandan romantik ilişkiler, diğer yandan kararlı ortaklıklar hakkında farklı algılara ve yaklaşımlara sahip olduğunu gösterir. Bu iki yaşam alanı, doğum haritasının farklı evler tarafından yönetilir. Bunun sonucunda farklı zodyak burçlarının ve yönetici gezegenlerinin etkisi altına girerler.

Doğum haritası, bireyselliğimizi oluşturmak için bir araya gelen kişilik özelliklerinin sembolik bir haritasıdır. Birinin başkalarına ve dünyaya nasıl tepki vereceğini gösterir.

Sinastri analizi veya harita karşılaştırması, iki ayrı doğum haritası arasındaki gerçek bağlantılarla ilgilidir. İki kişinin birbiriyle olası etkileşim biçimlerinin bir açıklamasını üretir.

Sinastri, müstakbel ve mevcut partnerlerin duygusal, zihinsel, cinsel ve ruhsal olarak nasıl etkileşime girecekleri hakkında bilgi sağlar. Bu bilgi, insanların bir ilişkide davranış biçimlerindeki farklılıkları anlama ve tolere etmeyi öğrenmede yardımcı olabilir. Buna karşılık, bu, partnerlerin birbirlerine karşı daha şefkatli olmalarına ve ilişkiden daha gerçekçi beklentiler benimsemelerine yardımcı olur.

Astrolojide harita birleştirme gibi ilişki analizi teknikleri herhangi bir önemli ilişkiye de uygulanabilir. Bir arkadaşlık, bir iş ortaklığı, bir çocukla, bir kardeşle, hatta bir evcil hayvanla olan ilişki – bunların hepsi astrolojik analizle açıklanabilir

Astroloji haritalarının karşılaştırılması, ilişki analizi, sinastri analizi bir ilişkideki potansiyellerin aralığı hakkında yalnızca Güneş burçlarının karşılaştırılmasından çok daha fazlasını ortaya çıkarabilir. Tam bir sinastri analizi, tüm kişisel gezegenler, Güneş, Ay, Merkür, Venüs ve Mars arasındaki önemli bağlantıları ve her haritanın yükselen burcunu ve ayrıca dış gezegenleri, yaşamın ve ilişkinin derin karmik göstergelerini değerlendirir.

Bir kişinin harita faktörlerinin diğerininkilerle iyi bir uyum içinde olduğu yerde, ilişkinin doğası ne olursa olsun iyi bir ilişki sağlanır. Aşk ve fiziksel çekicilik genellikle tamamlayıcı Güneş ve Ay burçları ve bir kadının Mars’ı ile bir erkeğin Venüs’ü arasındaki karşılıklı etkileşim ile gösterilir. Bununla birlikte, sinastri de birkaç katı ve hızlı kurala sahiptir. İki kişi arasındaki olası uyumluluğu (veya uyumsuzluğu) gösteren tüm faktörlerin tartılmasıdır.

İlişkiler söz konusu olduğunda çok az katı ve hızlı kural vardır çünkü insanların çok farklı alışkanlıkları, tutumları ve beklentileri vardır. Bunlar, sosyal yetiştirilme tarzları, eğitimleri, yaşam deneyimleri veya manevi bakış açıları tarafından şekillendirilebilir ve değiştirilebilir.

Bu tür sosyal ve kültürel etkiler, doğum haritasında gösterildiği gibi bir bireyselliği değiştirebilir. O halde, astrolojik olarak birbirine çok uygun olan iki kişinin başka sosyal veya kültürel nedenlerle uyumsuz olması mümkündür.

İlişki Analizi, Sinastri ve Astroloji Analizi ile ilgili bilgi ve danışmanlık almak için;

https://www.shopier.com/yildizfilozofu

KAYNAKLAR: https://www.astrologycom.com/