Ekim ayı transit ve retrolar açısından Eylül ayına göre daha hareketli gözüküyor. Ekim ayında 4 gezegen transiti görüyoruz. 2 Gezegenin retrosu biterken ay sonu diğer bir gezegenin retrosu başlamış olacak. 

Transitler;

  • 16 Ekim Mars Boğa burcundan İkizler burcuna geçiş yapıyor. 
  • 17 Ekim Güneş Başak burcundan Terazi burcuna geçiş yapıyor.
  • 18 Ekim Venüs Başak burcundan Terazi burcuna geçiş yapıyor.
  • 26 Ekim Merkür Başak Burcundan Terazi burcuna geçiş yapıyor. 

Retrolar;

  • Merkür Retrosunun bitiş tarihi 2 Ekim olacak.
  • Satürn Retrosu ise 23 Ekim’de sona erecek. 
  • Ardından 30 Ekim tarihinde Mars Retrosu başlayacak. Mars Retrosu 12 Ocak tarihine kadar sürecek.

Yükselen ve Ay Burcu Koç Olanlar

Ayın ilk yarısı koçlar için geçen ayın devamı niteliğinde olacak. Merkür retrosunun 2 Ekimde bitmesi ile rutin işlerinizde ve sağlık konularında bir nebze rahatlayacaksınız. Harcamalarınız biraz artmış olabilir ve birikim konuları oldukça hareketlenmiş olabilir. Sağlığınızı ve beslenme tarzınızı düzene sokacağınız da bir dönem olarak gözüküyor. Rutin koşuşturmaların içerisinde ilk iki haftayı uğurladıktan sonra ayın diğer yarısını evlilik, ortaklık konuları ve hukuki süreçlerle geçirebilirsiniz. Venüs Terazide evlilik alanını güzelleştirirken burada Ketu ile birlikte olması bir takım karmik etkiler de verebilir. Evliliğinizde romantizm artacaktır. Yine güneşin de buraya geçmesiyle eş veya ortakların sağlık konuları gündeme getirebilir. Parasal ve hukuksal alanda da son derece dikkatli hareket etmek gerekiyor. Mars 3.evde kardeşlerinizle ve komşularınızla ilgili konuları gündeme getirecek. Gerginliklere dikkat etmelisiniz.

Yükselen ve Ay Burcu Boğa Olanlar

Ayın ilk yarısı geçen ay olduğu gibi kendi sağlığınız, genel ihtiyaçlarınız ve ev tadilatı, ev araba alımı ile ilgili sizlere istek ve gündemler yarattı ve bu durumları pozitif hale getirip düzeltmeniz ve şifalandırmanız için size fırsatlar sundu. Bu fırsatları hayatınızın  bu alanlarını düzene sokmak adına ayın ilk iki haftasını devam eden bu etkiyi kullanmaya çalışın. Ardından ayın ikinci yarısı ise Mars 2.evde harcama alanlarınız ve birikimlerinizden bir takım değişiklikleri gündeme getirecek. Gezegenler sağlığınız konusunda da bir takım yeni faydalı bir yaşam tarzına geçiş yapmanız gerektiğini gösteriyor. Sağlıklı beslenme tarzına geçmek için doğru bir zaman. 

Yükselen ve Ay Burcu İkizler Olanlar

Yükselen ikizler olarak ayın ilk yarısı eviniz arabanız iç huzurunuz gibi konularda gündemleriniz devam ediyor olacak. Buradaki Merkür retro bitiminde bu konulardaki girişimlerinizin sonuçlarını almanızı sağlayacak ve mantıksal kararlar vermenizi, harekete geçmenizi sağlayacak. Ayın ikinci yarısı ise gündemleriniz eğitim, hobileriniz, aşk ve ilişki konuları olacak. Yeni bir aşk yeni bir ilişki gündeme gelebilir, bu konuda yeni bir ilişkiye istek duyabilirsiniz. Fakat Ketu birlikteliği etkisi karmik bir etki verebileceğinden Venüs’ün Terazideki pozitif etkisi olsa da dikkatli ve acele etmemek gerektiğini de ifade ediyor. Parasal ve yatırım araçlarınıza da dikkat etmeli çok riskli yatırımlara karşı dikkatli olmalısınız.

Yükselen ve Ay Burcu Yengeç Olanlar

Yengeçler olarak ilk iki hafta küçük seyahatler, kardeşlerinizle ilgili gündemler getirirken ayın ikinci yarısı sosyalleşme adına oldukça hareketli bir süreç getirecek. Evde olmak yerine işinizle meşgul olmak ve sosyalleşmek isteyeceksiniz. Kariyer ve sosyal çevre edinme adına güzel gelişmeler sizi bekliyor. Ayın ikinci yarısı ise daha çok evinizle ilgili meselelere işaret ediyor. Tadilat ev yenileme ev araba arsa alımı gibi konularda harcamalarınız ve fırsatlarınız olabilir. İç huzuru arayışınız artacaktır. Kendinizi bir mutlu bir karışık ruh halinde hissedebilirsiniz. Meditasyon yoga gibi alanlara yönelebilirsiniz.

Yükselen ve Ay Burcu Aslan Olanlar

Aslan burçları ayın ilk yarısı birikim, kazanç, yakın aile konularındaki güzel gelişmeler devam ediyor olacak. Kariyer ile ilgili yoğun tempo ve stres de devam edebilir. Ayın ikinci yarısında sanatsal ve kardeşler ile ilgili konular, yeni seyahat planları gündeme geliyor olacak. Mars etkisi sosyal çevrenizle arkadaş çevrenizle ilgili yoğun planlar içerisinde olmanıza destek olurken, gereksiz gergin durumlar yaşamanıza da sebebiyet verebilir.

Yükselen ve Ay Burcu Başak Olanlar

Başak burcu olarak bir süredir oldukça hareketli günler geçiriyor, kendinizi yenilemek , geliştirmek ve dönüştürmek için çabalıyor olabilirsiniz. Dış görünümünüzde değişiklikler yapabilir ve kendinizle ilgili yapacağınız değişimlerde kafa karışıklığı ve kararsızlıklar yaşayabilirsiniz. Ayın ikinci yarısı Venüs sizi kazançlarınız açısından destekleyecek birikimleriniz artacak ve bir süredir uzaklaştığınız  yakın aile çevrenizle tekrar bir arada olmak isteği getirecektir. Kariyer alanında daha aktif olacağınız bir süreç olacaktır. 

Yükselen ve Ay Burcu Terazi Olanlar

Terazilerin kendilerini ve hayatı sorguladıkları, daha manevi ve spiritüel olmaya başladıkları bir yıl oldu. Kendiniz ile ilgili değişim ve dönüşümler bu dönemde daha da şekillenecek. Bu ay geçmişte attığınız adımlar netleşecek ve son dokunuşlarla değişimi tamamlayacak, sonuçlarını alabileceğiniz bir döneme imza atacaksınız. Seyahatler planlayabilir ve yapabilirsiniz. Yeni bir dil öğrenebilir ve eğitimler alabilirsiniz.

Yükselen ve Ay Burcu Akrep Olanlar

Akrepler bu ayın ilk yarısı sosyalleştiği ve yeni ilişki adımları atabileceği enerjilerde olacak. İlişkisi olanlar için de yeni güzel adımlar atmaya istekli olacaklar. Mars etkisi ortaklıklarda ve evlilik hayatında hareketlilik ve gerginlik yaratabilir. Gereksiz tartışmalardan uzak olmak faydalı olacak. Ayın ikinci yarısında daha çok içinize yöneleceğiniz bir enerji hakim olacak. Doktor kontrollerinizi yaptırabilir meditasyon gibi spiritüel alanlara ilginizi arttırabilirsiniz.

Yükselen ve Ay Burcu Yay Olanlar

Yay burçları kariyer ve günlük rutin işleri açısından koşturmacalı bir dönemden geçiyor. Hem sosyal hem kariyer hayatının hareketliliği yorabilir. Kariyerle ilgili güzel fırsatlar ayın ilk yarısı hakim olacak. ikinci yarısında ie enerjiler daha çok sosyalleşme, arzu ve isteklerin artması ve yeni bir ilişki adına destek veriyor olacak. Yeni bir ilişki kapıda.

Yükselen ve Ay Burcu Oğlak Olanlar

Oğlaklar için eğitim hayatlarını şekillendirdikleri yeni başlangıçlar yaptıkları bir dönem hakim. Jüpiterin de desteği ile bu dönemde eğitim adına attıkları adımlar oldukça verimli ve ileriye dönük karşılığını alacakları bir süreçteler. Aynı şey seyahatler için de geçerli. Seyahatler yoğun olabilir yeni planlar yapabilir, güzel gelişmeler yaşayabilirler. Kariyer ve sosyal statüleri ile ilgili ayın ikinci yarısında gelişmeler hakim olacak. Yeni projeler yeni adımlar kararlar ve gelişmeler yaşayabilir yoğun bir kariyer dönemi geçirebilirler. Özellikle işlerinde yaratıcılıklarını kullanarak başarı ve şans elde edebilirler. Bu yoğun iş döneminde fazla yorulmak ve gerilmek sağlıklarını etkileyebilir. Veya iş çevresinde rakiplerle veya düşmanlarla uğraşmak zorunda kalabilirler.

Yükselen ve Ay Burcu Kova Olanlar

Ayın ilk bölümünde çeşitli konularda gelgitler yaşıyor ve mantığınızı ön planda tutarak ani kararlar vermek durumunda kalıyor olabilirsiniz. Ay burcu Kova olanlar sade satinin etkileri ile de kararlar vermekte hayatını düzene oturtmakta zorlanıyor ve bu düşüncelerle yoruluyor olabilirler. Ayın ikinci yarısında yeni eğitim planları ve seyahatler söz konusu olabilir. Bu konuda yeni fırsatlar getirebilir. İlişki hayatınız ve sosyal hayatınız hareketlenebilir yeni gündemleriniz olabilir. 

Yükselen ve Ay Burcu Balık Olanlar

Balık burçları evlilik adına gündemler yaşamış, evlenmiş veya yeni ortaklıklar kurmuş olabilir. Bu etki devam ederken ayın ikinci yarısında da ani gelen fırsatlar ve ani karar vermenizi gerektiren durumlar söz konusu olabilir. Güzel adımları değerlendirebilir ve şans yakalayabilirsiniz. Ayın ikinci yarısında Mars hane içinde hareketlilik getirecek. Yeni dekorasyon tadilat işlerine girişebilirsiniz. Zihniniz gergin ve gelgitlerle dolu olabilir.