Atalarımız “Söz Büyüdür” der. Aslında bu sözün anlamlarından biri sesin enerji alanımızda yarattığı etkidir. Sürekli ağzımızdan çıkan kötü ve olumsuz sözler hem bulunduğumuz ortamı hem de kendi enerji alanımızı adeta kirletir. Enerjimizi düşürür ve bizim için adeta görünmeyen bir düşmana dönüşür. Sürekli negatif düşünmemize ve davranmamıza, karamsarlığa ve zamanla depresyon gibi durumlara yol açar. Bu negatif etki bir işimiz hallolacakken üzerine olmadık aksilikleri çeker.

“Bir şeyi 40 kere söylersen olur.” Sözü de bu tezi kanıtlar niteliktedir. Kendini gerçekleştiren kehanet de dediğimiz; olumsuz bir sonuca sıkı sıkıya inanmak veya onun başımıza gelmesinden aşırı derecede korkmak sonucunda gerçekleşmesi mümkün olmayan bir şeyin enerjisini düşünce veya sözlerle kendimize çekmemiz anlamına gelir. Yine “Ne söylediğine dikkat et gerçek olur.” Sözü de tezimizle bağdaşan ve çok kullandığımız bir sözdür.

Ne kadar göz ardı etsek bile bütün bu atasözü ve deyimler gerçek hayatta gördüğümüz ve sonuçlarını yaşadığımız şeylerdir. Bunları görmezden gelmek yerine düşünce ve sözlerimize dikkat ederek durumu lehimize kullanabiliriz. Ses frekanslarını ve çeşitli uygulama ve pratikleri; inancımıza, yaşam tarzımıza, yaşam biçimimize uygun olarak seçeceğimiz kaynaklarla enerjimiz için olumlu yönde kullanabiliriz. Mantralar, esmalar, okuduğumuz dualar, güzel sözler, ses frekansı ile özel oluşturulmuş müzikler, özel ses çıkaran aletler, tibet kasesi veya tibet çanı bunlara birer örnektir.

Pozitif Enerjiler İçin Özel Teknikler!

Örneğin “Hayatın tümü bana kolaylıkla, neşeli ve ihtişamla gelir.” Cümlesi özel bir enerjiye sahiptir. Bu cümlenin enerjisi ve kişiye verdiği enerji oldukça güçlü ve olumlu anlamda etkilidir. Cümleye özel bir enerji yüklendiğine inanılır. Melodi olarak mırıldanabilir neşe içerisinde aklınıza geldikçe tekrar edebilirsiniz. Yine gün içerisinde okuduğunuz esmalar, evden çıkarken okuduğunuz dualar, nazar ayetleri gibi okumaları bir rutin halinde uygulayabilirsiniz. Bütün bunları kendi yaşam tarzınıza uygun olarak hayatınızın bir parçası haline getirebilirsiniz. Bir uygulama veya pratikten fayda sağlamak istiyorsanız o şeyi ancak düzenli olarak yaparsanız fayda sağlayabilirsiniz. Örneğin meditasyon, enerji çalışması gibi pratikleri bir gün yaparak hemen etkisini göstermesini beklemeniz oldukça gülünçtür. Bu pratikler özeldir. Sonuç almanız için düzenli ve ritmik şekilde yaşamınızın tümüne entegre etmeniz gerekmektedir. Bir şey size iyi gelmiyorsa, iyi hissettirmiyorsa başka bir plana yönelin. Örneğin mantralarla meditasyon yapıyorsunuz ama size bir şey hissettirmiyor veya içinize sinmiyorsa esmaları deneyin. Seçtiğiniz esma da size iyi etki vermeyebilir. Esmaları seçerken de oldukça dikkat etmelisiniz. Yanlış bir esma seçimi ile enerjinizi düşürebilir hatta kötü olay ve durumları kendinize çekebilirsiniz. Bunun için yazdığımız esmalar yazımızı inceleyebilirsiniz.

Hayatınıza Şansı ve Bolluk Bereketi Seçmek İçin Bunları Yapın!

 •         Sözlerinize Dikkat Edin. Olumlu Cümleler Kurun.
 •         Düzenli Olarak Dua Edin, İbadet Edin.
 •         Düzenli Meditasyon Yapın.
 •         Evinizi ve Yaşam Alanlarınızı Düzenleyin.
 •         Bol Bol İyilik Yapın, Yardıma Muhtaç İnsanlara Yardım Edin.
 •         Kimsesiz Çocuk ve Yardıma Muhtaç Yaşlılar için Çalışmalara Yardımlara Katılın.
 •         Sokak Hayvanlarına Yardım Edin.
 •         Ağaç Dikin.
 •         Adaçayı tütsüsü yakın, naneli su püskürtün, tibet çanı çalın, yantralar asın, dekorasyonunuzda yaşam çiçeği gibi sembollere yer verin, lavanta ve gül yağı kullanın.
 •         Evinizdeki gereksiz eşyalardan kurtulmak da başka etkili arınma yollarından biri. Gereksiz olan bütün eşyalarınızı bağışlayın, atın veya satın. Eski sevgili veya kocanızdan kalan bir hediyeyi evinizde tutmayın.
 •         Evinizi Feng Shui ile düzenleyin. Kullandığınız aynalar, eşyaların yönü, yatağınızın konumu, doğru yere yerleştirilen bir bitki veya akvaryum gibi birçok öneri ve kural içeren feng shui sayesinde evinizde güzel bir enerji yaratabilirsiniz.
 •         Evinizin doğu köşesinde bir atalar köşesi yapın. Ailenizde kaybettiğiniz yakınlarınızın ve büyüklerinizin resimlerini burada bir anma köşesi olarak hazırlayın. Onlara olan sevginizi ve özleminizi bu köşede bulunarak dua olarak dile getirebilir onları düzenli olarak anabilirsiniz. Bu size manevi anlamda güç ve özlemle karışık güzel bir duygu katacaktır.
 •         Duvarınıza astığınız yalnızlık, fakirlik veya hastalık temalı tablolarla bu tür olumsuz durumların enerjisini evinizde barındırmayın. Evinizde güzel ve canlı renklerde, enerji dolu, sevgi ve mutluluk içeren tablo, resim ve objelere yer verin. Sözler kadar resimler de enerjiler için etkilidir.